« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sanlı Sarıalioğlu: Dört yıldız

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı SARIALİOĞLU

BEŞİKTAŞ'ın aldığı üç puan altın değerinde. Bu nedenle kendilerini kutluyorum. Çok önemli, çok zor bir virajı kazasız, belasız atlattılar. Ancak ilginçtir, böylesine korkulu bir deplasmanda, Beşiktaş'ı galibiyete taşıyan sadece dört futbolcuydu.

Fevzi, üç net golü önledi. Harika kurtarışlar yaptı. Takımı sırtlayan adamdı. İki kanatta Nihat ve Münch son derece başarılıydılar. Ayrıca Münch, Beşiktaş'ın ilk golünde Ertuğrul'a enfes bir pas uzattı. Nihat, sürati ve çabukluğu ile Samsunspor sol kanadını sürekli yıprattı. Attığı gol, takipçiliğinin sonucuydu. Ertuğrul, attığı golün dışında da inanılmaz mücadele etti. Hava toplarının çoğunu aldı. Topu ileride iyi sakladı. Zaman zaman defansına yardıma geldi. Ertuğrul gerçekten çok iyiydi. Evet Beşitaş, işte bu dört oyuncusu ile işi bitirdi. Bu dört oyuncuya benden 4'er yıldız. Şimdi gelelim diğerlerine...

ALINACAK DERS VAR

Önce geri üçlüye bakalım. Gerçekten felakettiler. Schaefer, Halilagiç ve Rahim rakiplerine pozisyon ikram etmede adeta birbirleriyle yarıştılar. Bu üçlünün bireysel ve pozisyon hataları sonucu Samsunspor altı gol pozisyonuna girdi. Bu pozisyonların yarısını Samsunlu oyuncular kötü kullandılar. Yarısını da Fevzi harika kurtarışlarla önledi. Şu çok iyi bilinsin, hiçbir takım Samsunspor gibi böyle cömert davranmaz.

Beşiktaş'ın orta alanındaki üçlüsü de son derece yetersizdi. G.Birliği maçının flaş adamı Mehmet bu kez hiç yoktu. İnanılmaz pas kaybıyla oynadı. Ağır sahada ayakta kalamadı. Tayfur, yine arananlar listesindeydi. Bu çocuğa ne oldu, bilemiyorum. Bir türlü toparlanamıyor. Bayram, Tayfur ve Mehmet'e göre biraz iyiydi. Ama bekleneni verdiği söylenemez. İlk kez Ahmet oyunda kaldığı süre içerisinde hiçbir şey yapamadı. Etkili deparları ve yıpratıcı görüntüsü bu maçta yoktu.

Samsunspor, defansındaki hatalar sonucu kalesinde iki gol gördü. Ayrıca girdiği poziyonları da değerlendirmesini öğrenmeli. Beşiktaş şen şakrak İstanbul'a dönüyor. Ama bu maçtan alınacak çok ders var.


Bunları da Beğenebilirsiniz