Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sanlı Sarıalioğlu: Cankurtaran

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı SARIALİOĞLU

AHMET, Ahmet ve yine Ahmet. Bu çocuk, gerçek bir cankurtaran. Maç gitti gidiyor derken, bir anda sahneye çıktı ve herşeyi değiştirdi. Bitkisel hayattaki Beşiktaş'ı yeniden hayata döndürdü. Attığı ikinci gol bildiklerimizden. Takipçiliğinin sonucu. Ancak ilk golü, harika, enfes. Bir oyuncu bir takımı tek başına kurtarabilir mi? İşte gördük, demek ki kurtarıyor, kurtarabiliyor. Sezon başından beri bu iş hep böyle. Peki, tüm umutlar sadece Ahmet'e mi bağlanacak? Ahmet'in kötü oynadığı maçlarda Beşiktaş ne yapacak? İşte bu büyük soru işareti.

İlk yarıda Ahmet'in yanında oynayan Ersen Beşikta'ın adamı değil. Yok, bu çocukla bu iş yürümez. Herkes bu gerçeği görsün. Aslında dün Beşiktaş'ta Ahmet'e yardımcı olan sadece Münch vardı. Münch gol pası verdi, gol pozisyonuna girdi ve de kendi kalesinde tam çizgi üstünden bir de gol çıkardı. Ahmet ve Münch'ün dışında Beşiktaş'ı derleyip, toplayacak tek kişi yoktu.

RAHİM'İN İKRAMI

Yenilen gol Rahim'in Kocaelispor'a ikramı. Bu golde Fevzi'nin yapabileceği hiçbir şey yok. Schaffer'in bir hatası da yine golle sonuçlanıyordu, son anda çizgiden kurtarıldı. Demek ki, defansın göbeğinde bireysel hatalar oldukça fazla.

Orta alanda Tayfur haftalardır olduğu gibi yine hiç gözükmedi. Yasin iyi niyetliydi, ama inanılmaz pasa hatasıyla oynadı. Mehmet belki de sakatlığının etkisiyle kayboldu.

Sağ kanatta son haftalarda övgüyle söz ettiğimiz Nihat, bu kez son derece etkisizdi. Aslında Beşiktaş'ın 70. dakikaya kadar beklenilen oyununun çok uzağındaydı. Kocaelispor'un tek gol üzerine yatma isteği büyük hataydı. Ve Kocaelispor Beşiktaş'ta Ahmet gibi bir oyuncunun varlığını görmezlikten geldi. İşte bu iki büyük hata Beşiktaş'a gerçekten son derece değerli üç puanı getirdi. Etti altıda altı. Beşiktaş yoluna devam ediyor. Üç puanlar alındığı sürece, biz alkış tutacağız.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler