Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sanlı Sarıalioğlu: Beşiktaş'ın ipiyle

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı SARIALİOĞLU

BU Beşiktaş'ın ipiyle kuyuya inilmez, kesinlikle inilmez. Olacak iş değil; kolay, çok kolay maçı nasıl da sıkıntıya soktular. 25. dakikada Vanspor pes etmişti, oyunu bırakmıştı. Beşiktaş bu arada sayısız pozisyona girdi. Acemilikler peşpeşeydi. Devre böyle bitti, tribünde hiç kimse de fazla kızmadı. Herkes, ikinci yarıda nasıl olsa fark olur diyordu.

Ancak, evdeki hesap çarşıya uymadı. Vanspor bir de gol atmaz mı? Haydi gel çık işin içinden. Biten maç yeniden başladı. Beşiktaş yeniden işi garantiye almak, maçı koparmak için bir gol daha aradı. Ve bu arayış öyle uzun sürdü ki, Beşiktaşlı tribünde bir kazaya uğramaktan bile korktu.

Ben bu Beşiktaş'ı çözemiyorum. Zorlu iki deplasmandan peşpeşe rahat galibiyetlerle dönüyorlar, evlerinde oldukça güçsüz bir rakip karşısında bocalıyorlar. Nihat ve Ahmet'i alın kenara, diğer 9 kişinin hiçbir etkinliği yok. Bu nasıl iş böyle. Ayhan nerede, Tayfur nerede, gol atmasına rağmen Bayram nerede? Bir takımın 9 adamı böylesine yokolur mu?

ERSEN ÇOK AĞIR

Son iki yıldır durmadan Nihat diyoruz. Çok şükür Nihat gerçeği nihayet anlaşıldı. Bu çocuk artık formayı kimseye vermez. Ahmet, çok pozisyon yakaladı, çok da kaçırdı ama öylesine yürekten oynuyor, öylesine rakibini zorluyor ki... Ahmet'in yanındaki Ersen'e ne diyeceğimi bilemiyorum, çok ağır, çok durgun. Hava toplarına parmak uçlarıyla yükseliyor. Doğrusu böylesine kolay bir maçta Ertuğrul'u, özellikle de Mehmet'i arayacağımı hiç tahmin etmezdim.

Son noktayı koymadıktan, maçı koparmadıktan sonra rakip kale önünde oynamak hiçbir işe yaramaz. Demek ki, Beşiktaş nasıl olsa kazanırım dediği maçlara iyi konsantre olamıyor. Zaten sezon başından bu yana kaybedilen puanlar hep böyle. Briegel bu yönde dikkatli olmak zorunda. Yoksa bundan önceki maçlarda olduğu gibi yine bedava puanlar kaybedilebilir.


Bunları da Beğenebilirsiniz