« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sanlı Sarıalioğlu: Atma Briegel!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı SARIALİOĞLU

‘‘Biz ektik, Scala biçecek...’’ Bu sözler Briegel'e ait. Televizyonda aynen böyle söyledi. Gidenin arkasından konuşulmaz, ancak bizi mecbur etti, konuşacağız.

Sevgili Briegel, Beşiktaşımız'ı ligde gelebileceği en iyi yere getirdin. Hatta daha önce de yazdık, hakem hataları olmasa Karakartal şampiyon da olabilirdi. Buraya kadar herşey tamam. Ancak Sevgili Briegel, ‘‘Biz ektik’’ lafı kusura bakma ama son derece desteksiz bir atış. Ya düşünmeden konuştun, ya da, ‘‘Yutan yutar, böylece biraz prim yaparım’’ mantığıyla salladın. Lütfen söyler misin, Beşiktaş'ta ne ekildi ve ne biçilecek?

Ekilen birşey yok. Sadece ve sadece bizim iki yıldır ısrarla, ‘‘Bu çocuk bir yıldız, bu çocuk sürekli oynatılmalı’’ dediğimiz ve Toshack'ın zaman zaman son 10-15 dakikalarda oyuna soktuğu Nihat'ı, senin takıma yerleştirmen ve Beşiktaş'a kazandırman. İşte ektiğin sadece bu.

Feldkamp ile beraber getirdiğiniz yabancı futbolculara bakalım. Hengen geldi ve gitti. Renksiz, sade bir oyuncuydu. Schaefer görev adamı ama Beşiktaş'ı bir yerlere taşıyacak çapta değil, hiç değil. Shorunmu iyi kaleci. Gelgelelim, Fevzi de en az onun kadar iyi. Shorunmu yedek kulübesinin gediklilerinden oldu. Sellami'yi bu takımda tutan sizlersiniz. Sellami'yi yazmaktan artık bıktım. Tek ayakta kalan yabancı futbolcu Münch. Transfer ettiğiniz Hengen, Shorunmu, Schaefer ve takımda tuttuğunuz Sellami'nin Beşiktaş'a katkıları hiç yok denecek kadar az oldu. Yabancı futbolcu yönünde ektiğiniz sadece Münch.

<ı>ÇENENİ YORMA

Evet Briegel, gerçek bu. Seni, kucaklayarak, teşekkürlerimizle yolcu ettik. Lüfen bizleri enayi yerine koyup böyle abuk sabuk laflar etme ve antipatik olma. Kısa süre önce seninle Hürriyet Gazetesi'nde yaptığımız röportajda, ‘‘Bu takımın en az beş kaliteli oyuncuya gereksinimi var’’ diyen sen değil misin? Peki, bu son söylediklerin ne oluyor. Bizleri bu kadar da saf görme. Gelecek için yatırım yapayım derken kör kuyuya düşme.

Özellikle son yıllarda yabancı teknik direktörler Beşiktaş'ı resmen sömürdüler, yediler, bitirdiler. Hiç abartmıyorum, Beşiktaş'ın en az 60-70 milyon dolarını batırdılar. Bunun da ötesinde Beşiktaşlı taraftarın umutlarını yokettiler. Beşiktaş'ta şimdi yeni bir yönetim, yeni bir anlayış var. Büyük mutlulukla tanık oluyorum ki, onlar daha önce yaşanan transfer skandallarının boyutlarını gayet net bir biçimde görüyorlar. Bu takımın ne olduğunu da biliyorlar. Hangi teknik direktörün ne aldığı, ne verdiği, ne götürdüğü, ne kadar milyon doların çöp kutusuna atıldığı apaçık ortada.

Sevgili Briegel, boşuna çeneni yorma. Geç de olsa, Beşiktaş artık uyandı. Ben böyle düşünüyorum, düşünmek istiyorum. Beşiktaş artık yabancı futbolcu mezarlığı olmayacaktır, olmamalıdır. Beşiktaş artık milyon dolarları transferde batırmayacaktır, batırmamalıdır. Beşiktaş artık taraftarını tribünde üzmeyecektir, üzmemelidir.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler