« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sanlı Kaptan: Kapalı kutu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı KAPTAN

Toshack konuşuyor, durmadan konuşuyor, susmak nedir bilmiyor. Adam sırf çene. Önceki gün yine ekranlardaydı. İşte Galli'den inciler: ‘‘Beşiktaş'la özdeşleştim. Türkiye'ye dönersem sadece Beşiktaş'ı çalıştırırım.’’ Yüzsüzlüğün, terbiyesizliğin bu kadarına da pes doğrusu. 10 milyon dolar'a getirdiği üç yabancıdan Ohen ve Sellami'nin ne yurt içinden, ne de yurtdışından tek talibi yok. Del Solar da üç kuruşa zor bela gönderildi... Ve Toshack Efendi utanmadan, Beşiktaş'a tekrar gelmekten sözediyor. Bununla da yetinmiyor, ‘‘G.Saray ve F.Bahçe bu sezon arayı açar, kopar gider’’ kehanetinde bulunuyor ve yöneticilerle Feldkamp'ın Beşiktaş'ı küçülttüğünü iddia ediyor.

Be arsız adam, Feldkamp senin pisliklerini temizlemeye çalışıyor. Ve sen yüzün hiç kızarmadan, bir de çamur atıyorsun. Hani getirdiğin adamlar mükemmeldi? Neden bu oyuncuları gittiğin kulübe götürmedin? Haydi bıraktık Real Madrid'e almayı, her birine birer kulüp bulup, hiç değilse Beşiktaş'ın 10 milyon dolarını kurtarsaydın ya. Adamların kuruş etmiyor ama sen yine kahraman pozlarındasın. Yemezler aslanım. Seni Beşiktaşlı anladı, çok iyi anladı. Beşiktaş'a tek iyiliği sezon ortasında kaçıp giderek yaptın. Yeter artık, kapa çeneni, otur oturduğun yerde. Kilometrelerce öteden keyfimizi kaçırma, bizi bize bırak.

BAKALIM BUNLAR NASIL

Toshack, müthiş (!) transferlerle Beşiktaş'ın canına okudu. Peki acaba Feldkamp'ın getirdiği oyuncular nasıl? Bilemiyorum, gerçekten bilemiyorum. Nasıl bileyim. Schaeffer ve Hengen hakkında tek maça göre kesin yargılara varabilir miyiz? Son gelen Alman oyuncu Münch acaba nedir ne değildir? Hatta ve hatta, Kocaelispor'dan alınan Ahmet nedir ne değildir? Yeni oyuncular Beşiktaş'ın çehresini ne oranda değiştirecektir? Bu soruların yanıtlarını doğrusu ben de çok ama çok merak ediyorum.

Beşiktaş şu anda tam bir kapalı kutu. Bu kutu yavaş yavaş açılacak ve işte o zaman gerçekle karşı karşıya geleceğiz. Yeniler, eskiler, gençler nasıl bir sentez oluşturacak? Beşiktaş'ı değerlendirirken ben aceleci olmamaya özen göstereceğim. Taraftar da böyle düşünmeli, böyle davranmalı. Özellikle de bugün oynanacak Hapoel maçında tek yumruk halinde takımının yanında olmalı, futbolcusunu bağrına basmalı.

Beşiktaş'ın oturması için zamana gereksinimi var. Bu zaman dilimi içerisinde sabredeceğiz, hoşgörülü davranacağız ve takımı kucaklayacağız. Bunun dışında başka bir formül yok.
Bunları da Beğenebilirsiniz