GAZİANTEP HABERLERİ

Sankolu öğrenciler velilerini büyüledi

DHA
30.03.2016 - 17:00Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP Özel Sanko İlkokulu öğrencileri, Dünya Tiyatrolar Günü kapsamında Temiz Masal Projesi ile 'Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler' isimli hikayeyi yaratıcı drama tekniklerinden faydalanarak yeniden yazıp sahneledi.

İlkokul öğrencileri, gerçekleştirdikleri Yaratıcı Drama Kursunda Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler isimli hikayede yer alan olumsuz davranış ve mesajları tespit ederek yeni bir hikaye oluşturdu ve bu hikayeyi yaratıcı drama tekniklerinden faydalanarak ezber yapmadan sahneye koydu.

Özel Sanko Okulları Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi Konferans Salonunda sahnelenen oyun anasınıfı, ilkokul öğrencileri, veliler ve okul yöneticileri tarafından büyük beğeni topladı. Özel Sanko İlkokulu Müdür Yardımcısı Hülya Bingül, Yaratıcı Drama Kursu öğrencilerinin okulun açıldığı ilk günden itibaren çalışmalarını sürdürdüklerini ve hikayeyi dönüştürdükten sonra ciddi bir emek vererek çok güzel bir çalışma çıkardıklarını söyledi. Bingül, oyunun sahnelenmesinde emeği geçen Yaratıcı Drama Öğretmeni Canan Karhan Çakır, dekor tasarımı hazırlayan Resim öğretmeni Merve Ölçer, Koreografisine destek veren Dans öğretmeni Ayça Anlar ve yönetmen olarak destek veren Müzik öğretmeni Ozan Tekin'i çalışmalarından dolayı kutladı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Sankolu öğrenciler velilerini büyüledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 17 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sankolu öğrenciler velilerini büyüledi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı