YALOVA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

'Sanki Yedim Projesi’ için imzalar atıldı

DHA
08.11.2017 - 18:02Son Güncelleme :
DHA

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yalova İnsan Hak ve Hürriyetleri Derneği (İHH) ve Yalova İmam Hatipliler Derneği (YİHDER) arasında “Sanki Yedim Projesi” protokolü imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürüm Ali Tosun, İnsan Hak ve Hürriyetleri Derneği Yalova Şube Başkanı Dr. Sabri Kan ve Yalova İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hüsnü Yıldırım tarafından imzalanan protokol ile İmam Hatip Okullarında değerler eğitimi kapsamında öğrencilere iyilik yapma ve yardım etme duygusunun kazandırılması, “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var”, “İmam Hatipliler Göz Nuru Oluyor” ve “İyilik Okulu” projelerinin “Sanki Yedim” üst başlığında tek elden yürütülmesi amaçlanıyor. Hayata geçirilen bu proje ile toplanan bağışlarla yetim öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarının karşılanması, ilgili ülkelerde göz sağlığını kaybetmiş ihtiyaçlı öğrencilerin sağlığına kavuşturulması hedefleniyor.

İmza töreni sonrasında İl Milli Eğitim Müdürü Tosun, öğrencilerin temel insani değerlere, çevrelerine, ülkelerine ve dünyaya dair duyarlılıklarını ve sorumluluk duygularını artırmayı, birey ve toplumda; iyilik, yardımlaşma, dayanışma paylaşma kavramları hakkında farkındalık oluşturmayı; gönüllülük bilincini geliştirmeyi, yardımseverlik duygu ve davranışları kazandırmayı, iyiliği yaygınlaştırmayı, toplumsal birlikteliğin ve sosyal dokunun güçlendirilmesini hedefleyen bu projenin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde 'Sanki Yedim Projesi’ için imzalar atıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı