« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sanki içine doğdu

Samsunspor maçında Nobre’nin yarattığı penaltıdan rahatsız olan Alman hocanın, "Hakemlerin desteğine ihtiyacımız yok. Biz, maçları kalitemizle kazanacak güçteyiz" dediği ve Brezilyalı golcüyü uyardığı belirtildi.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
BU sezon Turkcell Süper Ligi ve Fortis Türkiye Kupası maçlarında yapılan hakem hataları birçok takımın canını yakarken, lehine gelişse de bu kararlardan huzursuz olanlar da var. Üçü lig, biri kupa maçı olmak üzere 4 karşılaşmada rakipleri aleyhine verilen kararlar, sarı lacivertlileri hedef takım haline getirirken, teknik direktör Christoph Daum’u da tedirgin ediyor.

Fenerbahçe’nin Alman teknik direktörünün, 5-0 kazandıkları Samsunspor maçı öncesi, sanki içine doğmuşcasına futbolcularını hakemleri aldatmaya yönelik hareketlerden kaçınmaları yönünde uyardığı ortaya çıktı.

Nobre’nin ikinci sabıkası

Christoph Daum
sarı lacivertli futbolcuları, "Hakemleri aldatmaya yönelik hareketlerden kaçının" diye uyarmasına rağmen, Samsun’da korktuğu başına geldi.

Daha önce Ç.Rizespor ile deplasmanda oynanan maçta eliyle düzelttiği topu rakip filelere göndererek takımının kazanmasını sağlayan Brezilyalı forvet Marcio Nobre, önceki akşam da Serdar Tatlı’yı açık düşürdü. Kaleci Kerem ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda, rakibin herhangi bir teması olmamasına rağmen kendini yere bırakan sambacı, hem takımı lehine penaltı kazandırdı, hem de kaleci Kerem’in oyundan atılmasına neden oldu.

Hakeme ihtiyacımız yok

Maçtan sonra bu pozisyonla ilgili yorum yapmaktan kaçınan teknik direktör Christoph Daum’un başta Nobre olmak üzere tüm oyuncularını tekrar uyaracağı öğrenildi. Daum, takımının hakemlerin desteğine ihtiyacı olmadığını ve kalitesiyle maçları kazanabilecek güçte olduğunu vurguluyor. Sarı lacivertli futbolcuların da son gelişmelerden dolayı bir hayli rahatsız oldukları ve önümüzdeki maçlarda daha kontrollü oynamak istedikleri öğrenildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz