Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sanki çay bahçesi

  Hürriyet Haber
  03.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 03.05.2000 - 00:01

  Antalya’nın Gazipaşa ilçesinin ahşaptan bozma 80 metrekarelik cezaevi, mavi brandası ve beyaz badanasıyla cezaevinden çok yayla evlerine benziyor.

  ANTALYA'nın turistik ilçesi Gazipaşa'nın cezaevi sorunu bir türlü çözülemiyor. Gazipaşa'nın ilçe olup adliye teşkilatının kurulduğu tarihte kiralanan ve şu anda ilçenin tam ortasında kalan bina ise bu ihtiyaca cevap vermekten uzak görünüyor. Halen içinde 40-50 mahkumu barındırdığı öğrenilen bina dışarıdan bakıldığında da cezaevinden çok küçük bir turistik işletmeye benziyor.

  OTELE BENZİYOR

  İsteyen mahkumun istediği zaman elini kolunu sallayarak kaçabildiği cezaevinin yerine yenisinin yapılması için yapılan başvurulardan da bir sonuç alınamıyor. Yazılı taleplerine rağmen olumlu sonuç alamamaktan yakınan yetkililer, işi şakaya vurarak ‘‘Burası cezaevi değil. Üç yıldızlı otel. Bizim değil ama mahkumların durumdan hiç şikayeti yok’’ diyorlar.

  AĞZINA KADAR DOLU

  Firarları önlemek için mahkumların zaman zaman çevre ilçelere nakledildiğini söyleyen yetkililer, ‘‘Ama oralar da tıka basa dolu. 2 katlı 80 metrekarelik cezaevinde mahkumlar üstü üste kalıyor. Kentin göbeğinde olduğu için etkili güvenlik önlemi almak da imkansız. Tatsız olaylar çıkmadan cezaevi sorununun bir an önce çözülmesini istiyoruz’’ diye yakınıyorlar.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı