« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Sanki Arjantin'de oynuyorum'

Beşiktaş yeni transferi Delgoda, İstanbul'da kendisini Arjantin'de futbol oynayıp, Avrupa'da yaşıyor gibi hissettiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Delgado, siyah-beyazlı kulübün aylık çıkan resmi dergisinde yer alan röportajında, Beşiktaş ve Türkiye ile ilgili duygularını, ”Kendimi Arjantin'de futbol oynayıp, Avrupa'da yaşıyor gibi hissediyorum” şeklinde dile getirdi.
Burada kendisini inanılmaz özgür hissettiğini ifade eden Arjantinli oyuncu, “Çünkü insanlar bana çok sıcak yaklaşıyorlar. Tarzlarımız birbirine çok benziyor” dedi.

Kendisini hem şampiyonluk yarışında hem de Avrupa'da göstermesi gerektiğini söyleyen Arjantinli futbolcu, "Elbette Jean Tigana'nın beni istemesi önemliydi. Teknik direktörün her zaman sizin arkanızda olması lazım. Düşünün ki bir kulübe transfer oluyorsunuz ve aslında hoca sizi istemiyor. O oyuncu ne hale gelecektir. Ayrıca Jean Tigana gibi bir teknik adamdan bahsediyoruz. Futbolculuğunu, hocalığını biliyorum. Böyle bir insanın beni ısrarla istemesi zaten benim 'Hayır' deme ihtimalimi sıfıra indiriyordu” dedi.

Hayatı boyunca hiç kırmızı kart görmediğini belirten Delgado, “Çalışan ve etrafına yardım eden bir oyuncuyum” dedi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz