« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şanınıza yakışsın

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Aman haaa, siz siz olun, böyle güzel bir maçta tansiyonu düşürmeye çalışın. Saha dışındaki arkadaşlığınız çok güzel. Aynı güzelliği sahaya da mutlaka yansıtmaya çalışın.

<ı>Sizi izlemeye gelenlere zevk ve tat verin. Havalar güneşli, saha da öyle olacak. Sakın ha oraya gölge düşürmeyin. Ülkemizin artık bütünleşmeye ihtiyacı var.

<ı>Bu çocukların güzel rekabetine herkes ortak olsun. Bu rekabeti hep böyle güzel yaşayalım. Kavga ile kimse bir yere varamaz. Türkiye yıllarca bunun sıkıntısını çekmiştir.

<ı>Heyecan Türkiye'yi sardı

Pazar günü oynanacak G.Saray-F.Bahçe maçının heyecanı şimdiden tüm Türkiye'yi sardı. Yediden yetmişe tüm futbolseverlerin başlıca sohbet konusu pazar günkü dev maç. İşte bu önemli karşılaşma öncesi İstanbul'daki A Milli Takım kampından, iki takımın taraftarlarına son derece anlamlı ve güzel bir çağrı yapıldı.

<ı>Mustafa Denizli’den çağrı

Futbolculuk yıllarında G.Saray forması giydiği için ezeli rekabetin tadını çok iyi bilen Milli Takımlar Teknik Direktörü Mustafa Denizli, iki ekibin milli oyuncularını yanına çağırarak bir dostluk fotoğrafı çektirmelerini istedi. Denizli'nin çağrısını sevinerek kabul eden G.Saray ve F.Bahçeli milli futbolcular, objektiflere omuz omuza poz verdiler.

<ı>Futbolculara öğütler

Denizli bir yandan fotoğraf çektirirken, bir yandan da futbolculara nasihatte bulundu: ‘‘Aman haaa, siz siz olun, böyle güzel bir maçta tansiyonu düşür meye çalışın. Saha dışındaki arkadaşlığınız çok güzel. Bunu kamplarda görüyorum. Aynı güzelliği sahaya yansıtmaya çalışın. Dışarda nasıl kenetleniyorsanız, sahada da öyle olun.

<ı>Zevk ve tat verin

‘‘Bakın tarihe, yıllarca iki takım da bir çok milli futbolcu verdi. Onların dönemi bitti, şimdi hepsi dost. Sıra şimdi size geldi. Kavga ile bir yere varılmaz. Ülkemizin artık bütünleşmeye ihtiyacı var. Sizi izlemeye gelenlere zevk ve tat verin. Havalar güneşli, saha da öyle olacak. Sakın ha oraya gölge düşürmeyin...

<ı>Ve sıra taraftarda

Maç sonunda bir taraftar üzülüp, diğeri sevinebilir. Ancak bu çocukların ortak amaçları, bu ülkenin Milli Takımı'na hizmet etmektir. Onun için bu çocukların güzel rekabetine herkes ortak olsun, kimse kavga etmesin. Bu rekabeti hep böyle güzel yaşayalım. Kavga ile kimse bir yere varamaz. Türkiye yıllarca bunun sıkıntısını çekmiştir.’’
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler