AFYONKARAHİSAR HABERLERİ

Sandıklı'da 1500 fidan dağıtıldı

DHA
26.03.2016 - 11:15Son Güncelleme :
DHA

 

Ahmet DAĞLI/SANDIKLI, (DHA) - AFYONKARAHİSAR'ın Sandıklı İlçesi'nde Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası kapsamında 1500 çam fidanı dağıtıldı.

Sandıklı Hükümet Konağı önünde Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası kapsamında etkinlik düzenlendi. Kaymakam Faik Arıcan ve Orman İşletme Şefi Bahar Kaya ile öğrencilerin katıldığı etkinlikte, Orman Haftası dolayısıyla düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrenciler kompozisyonlarını okuduktan sonra Kaymakam Arıcan tarafından ödüllendirildi.

Etkinlikte konuşan Kaymakam Arıcan, "Dünya Orman Haftası dolayısıyla burada fidan dağıtım etkinliği düzenledik. Dağıtacağımız bu fidanların bir an önce toprak ile buluşmasını diliyoruz. İlçemiz tarım ağırlıklı bir ilçe. Ama Akdağ dışında dağlarımızın ve tepelerimizin ne yazık ki orman varlığını göremiyoruz. Tabi ki Orman ve Şu İşleri Bakanlığımızın bu anlamda büyük gayret ve çalışmaları var. Bu anlamda bakanımıza bu konuda müteşekkiriz. İlçemizin ağaçlandırılması yönünde büyük gayret ve çabaları oluyor. Biz de bu orman varlığının artması için gayret ve caba harcıyoruz. Bu günleri, bu haftaları da buna vesile kılıyoruz" diye konuştu.

Etkinlik kapsamında 1500 çam fidanı dağıtıldı.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Afyonkarahisar haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Afyonkarahisar ilinden Sandıklı'da 1500 fidan dağıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 11 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sandıklı'da 1500 fidan dağıtıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı