Gündem Haberleri

  Sandıklar boş kaldı

  Recep İSTEK/KAYSERİ, (DHA)
  21.10.2007 - 11:01 | Son Güncelleme:

  CUMHURBAŞKANININ halk tarafından seçilmesine ilişkin referanduma Kayseri'de oturanlar ilgi göstermedi.

  Kayseri’de oy verme işlemi saat 08.00'de başladı. Günün erken saatlerinde bazı kişiler isimlerinin bulunduğu okullara giderek, halk oylaması için oyunu kullandı. Katılımı az olması, dikkati çekti. Referandumda yurt dışındaki Türkler'in oy kullanması için Erkilet Havaalanı'na 11 Eylül’de konulan 2 sandıkta, şimdiye kadar yaklaşık 900 kişi oyunu attı.

  Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nce spor salonu olarak kullanılan tarihi Ermeni Kilisesi'ndeki 177 seçmenin kayıtlı olduğu 1042 numaralı sandıkta ise, saat 10.00'a kadar yaklaşık 15 kişi oyunu kullandı. Aynı sandıkta milletvekiliği genel seçimlerinde aynı saate kadar 50’ye yakın kişinin oy verdiği belirtildi.

  1042 numaralı sandıkta oyunu kullanan Mahmut Özgöncü, referandumda, cumhurbaşkanın halk tarafından seçilmesi için oy kullandıklarını söyledi. Nurullah ve Hikmet Sarıöz de referandumun ne için yapıldığı bildiklerini ve buna göre oy verdiklerini dile getirdi. Sandık Kurulu yetkilileri, oy verme işleminin sona ereceği saat 17.00’ye doğru oy vermek isteyenlerin sayısında bir artış olabileceğini bildirdi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı