NİĞDE HABERLERİ

Sandık Görevlilerine Seminer Verildi

IHA
26.10.2015 - 14:44Son Güncelleme :
IHA

Niğde’de seçimlerde görev yapacak sandık kurulu başkanlarına seçim torbaları dağıtılmaya başlandı.
1 Kasım’da yapılacak milletvekili genel seçiminde görevli olan sandık başkanları eğitimden geçerek oy pusulalarını teslim aldı.
Niğde İl Seçim Kurulu Müdürlüğü tarafından sandık başında görev yapacak olan memur üyelere ve sandık başkanlarına 1 Kasım genel seçiminde seçmenin nasıl oy kullanacağı, vatandaşın ve görevlilerin yapması gerekenler, oy pusulalarının sayımı ve seçim kurullarına teslimi konuları anlatıldı.
Niğde İl Kültür Merkezi Konferans Salonunda İl Seçim Kurulu Müdüresi İhsaniye Özüpek tarafından seçimde görev yapacak görevlilere yönelik bilgilendirilme toplantısı düzenlendi.
Toplantıda Özüpek, slayt eşliğinde sandık başında görev yapacak olan Memur Üyelere ve Sandık Başkanlarına seçmenin nasıl oy kullanacağı, vatandaşın ve görevlilerin yapması gerekenler, oy pusulalarının sayımı ve seçim kurullarına teslimi konuları anlattı.
Eğitimin ardından genel seçimlerde görev yapacak sandık kurulu başkanlarına seçim torbaları dağıtıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden Sandık Görevlilerine Seminer Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 14 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sandık Görevlilerine Seminer Verildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı