Dünya Haberleri

DÜNYA

  Sandalyesine 100 balon bağlayarak uçtu

  Özge DÜZGÜN/DHA
  08.07.2015 - 18:41 | Son Güncelleme: 08.07.2015 - 01:40

  Kanada'nın Calgary şehrinde, katlanır sandalyesine 100 helyum balonu bağlayarak havalanan Danial Boria isimli kişi, polis tarafından tutuklandı.

  Kanada’nın Calgary şehrinde 5 Temmuz Pazar günü, Yukarı Bak (Up) filmini aratmayan sahneler yaşandı.

  Daniel Boria isminde bir kişi katlanır sandalyesine 100 helyum balonu bağlayarak yerden havalandı. Yerden oldukça yükseğe havalanan Boria, kendi temizlik şirketinin tanıtımını yapmak amacıyla böyle bir ‘reklam çalışması’ yaptığını açıkladı.

  Calgary şehrinde Pazar günü düzenlenen, geleneksel rodeo festivalinde kalabalığın arasından katlanır sandalyesiyle yükselen Boria, rüzgârın da etkisiyle kontrolü kaybederek birkaç kilometre sürüklendi ve paraşütle yere inerken ayak bileğini burktu.

  POLİS, DÜŞME RİSKİ GEREKÇESİYLE TUTUKLADI

  Boria olay hakkında, "Yukarıya baktığımda balonların yükseldikçe bir bir patladığını gördüm ve oturduğum sandalye çok fazla sallanmaya başladı. Bir anda bulutların arasında asılı kaldığımı ve bana doğru yaklaşan bir uçağın olduğunu gördüm" dedi.

  Polis yetkilileri ise kalabalığın üzerinde balonlarla yükselen kişi yere indiğinde, 1.2 milyon kişinin yaşadığı bir şehirde, insanların üzerine düşme riski olduğu ve kimseyi yaralamaya hakkı olmadığından doğrudan tutukladıklarını açıkladı.

  Etiketler: Kanada , balon , Calgary , up filmi , helyum
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı