Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sandal’a kötü haber

  Ayşegül USTA/İSTANBUL
  13 Haziran 2013 - 15:04Son Güncelleme : 13 Haziran 2013 - 15:17

  Şarkıcı Mustafa Sandal, 2008’de Türkiye-Portekiz maçı öncesinde İsviçre’de vereceği konseri 2 gün kala iptal ettiği gerekçesiyle 52 bin 842 TL tazminat ödemeye mahkum edildi.

  İstanbul 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşmaya konser masrafı olarak 67 bin TL tazminat talep eden organizatör Ekber Gence ve Mustafa Sandal katılmadı. Yaklaşık 4 yıldır devam eden davayı karara bağlayan yargıç, vereceği konseri 2 gün kala iptal eden Mustafa Sandal’ı konser ücreti olarak aldığı 20 bin dolar, konser için satılan bilet paraları ve vize ücreti karşılığında 52 bin 842 TL tazminat ödemeye mahkum etti. Sandal karar 15 gün içerisinde itiraz edebilecek.

  67 BİN TL İSTEMİŞTİ

  Mustafa Sandal’ın 2008’de Türkiye- Portekiz maçı öncesinde İsviçre’de vereceği konseri 2 gün kala iptal etmesi üzerine organizasyonu yapan Ekber Gence, mahkemeye başvurarak Sandal’a ödenen 20 bin dolar konser ücreti, satılan biletlerin paraları, vize ücreti ve afiş paralarının karşılığı olarak 67 bin TL tazminat talep etmişti.

  Mustafa Sandal avukatı aracılığıyla mahkemeye yolladığı yanıt dilekçesinde davacı tarafın vize işlem ve masraflarıyla konser bedelini önceden yatırmayarak sorumluluklarını yerine getirmediğini, bu nedenle kendisinin de İsviçre’ye gitmediğini belirterek, davanın reddini istemişti. İddialara ilişkin bilirkişi raporunda ise Sandal’ın tazminat ödemesi gerektiği yönünde görüş bildirilmişti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı