Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sancaktepe Güreş takımı 2.lige çıktı

Yozgat’ta 2 gün süren müsabakalarda 18 kulüpten 120 güreşçinin mindere çıktığı müsabakalarda Sancaktepe Belediyespor 2. Lig’e yükselmeyi başardı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

55, 60, 66, 74, 84, 96 ve 120 kilo olmak üzere 7 sıklette yapılan müsabakalarda 96 kiloda Avrupa Şampiyonu Gökhan Yavaşer ile birinciliğe uzandı.

Sancaktepeli sporcular takım halinde ilk üç sıraya ambargo koyarken güreş severlerin ilgi ile izlediği final müsabakaları oldukça çekişmeli geçti. Yapılan müsabakalarda Sancaktepeli güreşçiler önemli başarıya imza attı. Yapılan müsabakalar sonunda ise Sancaktepe Belediyespor 2.’Lige resmen yükseldi.

MİLLİ TAKIMA SPORCU VERMEK ÇOK GÜZEL

Dereceye giren güreşçiler elde ettikleri kupa ile Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’i makamında ziyaret etti.

Başkan Erdem, güreşçileri kabulde yaptığı konuşmada, takımın aldığı başarılı sonuçtan duyduğu memnuniyeti dile getirdikten sonra; “ sizlerin elde edeceği başarılar kulübün başarısı için önemli olduğu kadar bu spora kabiliyeti olan Sancaktepeli gençlerin teşviki içinde çok önemli” dedi.

Erdem kulübün önümüzdeki seneye daha da güçlenerek başarılı sonuçlar elde etmeye devam edeceğini belirtti. Başkan İsmail Erdem aynı zamanda Milli Takıma sporcu verecekleri için çok mutlu olduklarını da söyledi... Elemelerde Sancaktepe Belediyesporlu güreşçilerin elde ettiği derece ve madalyalar; 

55 kilo : 3. Beyhan Gülfiliz
60 kilo:  3.Yasin Şahin
74 kilo:   2. İskender Aliev
84 kilo:   3. Abdullah Tiryaki
96 kilo:   1. Gökhan Yavaşer 
120 kilo:  2. Ahmet Doğu   


Bunları da Beğenebilirsiniz