« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sancak'ta geleneksel “Ramazan Koşusu”

Sırbistan'da Boşnak nüfusun yoğun yaşadığı Sancak bölgesinin en büyük kenti Novi Pazar'da (Yeni Pazar) geleneksel "13. Ramazan Koşuşusu” yarışması düzenlendi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Ramazan ayı öncesi Yeni Pazar'da “Novi Pazar Atletizm Kulübü” ve “Novi Pazar Spor Federasyonu” tarafından geleneksel olarak organize edilen koşu yarışması, bayan ve erkekler olmak üzere, 2 kategoride yapıldı.

Bayanlar kategorisinde yarışmaya katılan, aralarında Sırp sporcuların da bulunduğu 15 yarışmacı arasında 1250 metrelik, Novi Pazar'ın merkez caddelerinden geçen yarış yolunu, Barcelona'da düzenlenen Dünya Gençler Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanan Boşnak asıllı sporcu Amela Terziç birinci sırada tamamladı. Terziç, geleneksel olarak 13. düzenlenen bu yarışlarda, 5'inci kez birinci oldu. Bayanlar kategorisinde ikinci Teodora Simoviç, üçüncü ise Ana Sekuliç tamamladı.

Erkekler kategorisinde 1500 metre uzunluğundaki yarışı ise 25 sporcu arasında Ujice kentinden Mirko Petroviç birinci olarak tamamladı.

Yeni Pazar halkının büyük ilgisini çeken yarışmada, bu yıl Londra Olimpiyatları'nda Sırbistan adına katılacak Darko Jivanoviç erkekler kategorisinde ikinci, Goran Miliçiç ise üçüncü oldu.
Geleneksel “Ramazan Koşusu” Sırbistan genelindeki sporcuların katılımı ile Yeni Pazar'da 13 yıldır yapılıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler