ANKARA HABERLERİ

Sanayinin derdi çok

Mert Gökhan KOÇ
20.12.2014 - 01:15Son Güncelleme :

Yaklaşık bin 500 esnafın faaliyet gösterdiği Sanayi Caddesi bölgesinde sorunlarla baş başa bırakıldıklarını söyleyen esnaf, “Her gün başka bir kavga yaşanıyor. Yetkililerle işbirliğine hazırız, yeter ki sıkıntıların çözümü için adım atılsın” diyor.

Mert Gökhan KOÇ

Ankara’nın tarihi semtlerinden Ulus Sanayi Caddesi’nde elektrik malzemeleri satışı yapan esnaf, trafik, otopark, hayat kadınları ve madde bağımlıları gibi sorunlardan dert yandı. Bölge esnaflarından Yakup Aras, özellikle mesai saati başlangıcı ve bitiminde trafikte keşmekeş yaşandığını ifade ederek, “Her gün başka bir kavga yaşanıyor. Akşam saatlerinde dükkanlarımızın içinde olmamıza rağmen korna sesi nedeniyle sinirlerimiz bozuluyor” dedi.
Caddenin bir bölümünün paralı otopark yapıldığını söyleyen Ali Odabaşı ise, “Çok büyük bir otopark sorunu var. Dükkanımızın önüne para ödemek zorunda kalıyoruz. Mal indireceğimiz zaman otopark görevlisi arkadaşlarla da zaman zaman tartışma çıkıyor. Yanlış yere park eden araçlar da trafiğin kilitlenmesine neden oluyor” diye konuştu.

KADIN ÇALIŞANLAR İŞİ BIRAKIYOR

Sanayi Caddesi’ndeki en büyük sorunlardan birinin de sokakta çalışan hayat kadınları olduğunu belirten Nevzat Güven, “Genelevin kapanmasının ardından sokağa döküldüler. Öğle saatlerinde bile bölgede görebiliyorsunuz” şeklinde konuşurken, Abdullah Hüner ise bölgedeki sokak aydınlatmasının kalitesiz olmasına sitem ederek, şöyle konuştu:
“Aydınlatmanın kalitesiz olması, bölgenin akşam saatlerinde tekin olmaması nedeniyle aileler burayı tercih etmiyor. Esnaf arkadaşlarımızın çalıştırdığı kadın elemanlar bile bir süre sonra bölgenin durumu nedeniyle işi bırakmak istiyor. Sanayi Caddesi’nde vatandaşların aileleriyle birlikte gelip, alışveriş yapacağı bir bölge haline gelmesine yönelik çalışmalar yapılması gerekiyor.”

BİZ HAZIRIZ ÇARE ÜRETELİM

Elektrik Malzeme Satıcıları ve İş Adamları Derneği (EMSİAD) Yönetim Kurulı Başkanı Ahmet Soylu, Sanayi Caddesi’ndeki sokak aydınlatmasının kalitesizliği, otopark, trafik keşmekeşi, hayat kadınlar ve madde bağımlılarının bölge esnafının şikayetçi olduğu konular arasında yer aldığını belirterek şöyle konuştu: “Tüm bunlar Sanayi Caddesi’nin hareketlenmesinin önündeki engellerdir. Yetkililerden destek ve katkı bekliyoruz. Hanlar ve ara sokaklar da dahil olmak üzere bölgede bin 500’ün üzerinde elektrikçi yer alıyor. Biz burada ticaret yapıyoruz, sorunlarımız var ve birilerinin çare üretmesini istiyoruz. Bu sorunu yaşayan taraflardan biri olarak bizden ne istenirse adım atmaya hazırız.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Sanayinin derdi çok haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:06
 • Guneş
  07:53
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı