İZMİR HABERLERİ

Sanayicilere kredi semineri

DHA
18.04.2016 - 11:39Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'in Kemalpaşa İlçesi'ndeki Kemalpaşa Sanayici ve İş Adamları Derneği üyeleri KOSGEB hibeleri, düşük faizli ve uzun vadeli kredi koşulları konusunda bilgilendirildi.

Kemalpaşa Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (KESİAD) geleneksel olarak her ay düzenlediği 'Bir konu bir konuk' toplantısı Kemalpaşa Ramada Otel'de gerçekleştirildi. Toplantının bu ayki konukları Türk Eximbank İzmir Bölge Müdürü Ferhat Fırat ile, KOSGEB İzmir Kuzey Hizmet Merkezi Müdürü Dr.Özgür Armaneri oldu. KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Yöndem yaklaşık 10 yıldır ihracat yapan bir firmanın yöneticisi olduğunu hatırlatarak kredilerin önemli olduğunu söyledi ve "Her firmanın muhakkak KOSGEB ile tanışması gerekmekte. KOSGEB'in sanayiciye hibe ve düşük faizli ve uzun vadeli geri ödemesiz kredileri ile bir çok destek paketleri mevcut. KOSGEB'den destek alabilmek için proje bazlı çalışma gerekiyor. Eğer sizler proje yazamıyorsanız, üniversite mezunu pırıl pırıl gençleri istihdam ederek proje yazarak bu desteklerden faydalanabilirsiniz" dedi.

Türk Eximbank İzmir Bölge Müdürü Ferhat Fırat, Eximbank'ın amacının, ihracatın geliştirilmesi, ihraç edilen mal ve hizmetlerin çeşitlendirilmesi, ihraç mallarına yeni pazarlar kazandırılması olduğunu söyleyerek ihracatçıların uluslararası ticarette paylarının artırılması ve girişimlerinde gerekli desteğin sağlanması için önemli fırsatlar sunduklarını kaydetti. Fırat, "Firmalara, yaklaşık 500 personel ile, 20 milyarı nakdi, 10 milyarı gayri nakdi; toplam 30 milyar dolarlık bir destek veriyoruz. Ege Bölge Müdürlüğü olarak firmalara geçtiğimiz yıl toplam 2 milyar dolarlık kredi kullandırdık" dedi. KOSGEB Kuzey Hizmet Merkezi Müdürü Dr. Özgür Armaneri ise, en çok AR-GE İnovasyon ve Endüstriyel uygulama destek paketine önem verdiklerini belirterek "Bu destek paketimiz kendi içinde ikiye ayrılmakta. Birinci kısımda, ürünün prototipinin hazırlanması için verilen destek, ikinci kısımda iste bu ürünün piyasaya sunulması için verilen destek. Bu paketin toplam limiti 1 buçuk milyon TL. Bu rakamın yaklaşık 700 bin TL'sini de hibe olarak veriyoruz" diye konuştu.

Toplantının ardından, KESİAD Başkanı Zeki Yöndem, Eximbank İzmir Bölge Müdürü Ferhat Fırat ile, KOSGEB Kuzey Hizmetleri Merkezi Müdürü Dr.Özgür Armaneri'ye birer plaket takdim etti.Ümit YILDIZ / KEMALPAŞA (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAF 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Sanayicilere kredi semineri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Nisan 2016 tarihinde saat 11 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sanayicilere kredi semineri haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  06:14
 • Guneş
  07:56
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:02
 • Yatsı
  19:32
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı