Ege Haberleri

EGE

  Sanayicilerden çifte kutlama

  Mehmet KURT / (DHA)
  21 Aralık 2009 - 00:00Son Güncelleme : 20 Aralık 2009 - 21:16

  Ege Bölgesinin önde gelen tekstil ve konfeksiyon firmalarının üyesi olduğu Ege Giyim Sanayicileri Derneği iki kutlamayı birlikte gerçekleştirdi.

  Bir dönem ABD’de tez konusu olan EGS Holding’i yaratan EGSD üyeleri, Crowne Plaza Oteli’ndeki yemekle hem kuruluşunun 17’nci yılını, hem de yaklaşan yeni yılı kutladı. Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Atınç Abay’ın eşi Ebru Abay’ın da doğum günü kutlandığı ve İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen ile ekibinin de yer aldığı gecede konuşan EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Örün, 17 yılda dernek olarak bir çok projeyi hayata geçirdiklerini ve birçok başarıya imza attıklarını belirterek, bundan sonra da sektör için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. EGSD’nin 1990’lı yıllarda EGS Holding’in kurulmasına önderlik ettiğini ve bu sayede örnek bir model oluşturulduğunu dile getiren Örün, “2000’li yıllara geldiğimizde sektörün geleceğe taşınması için çalışmalar yaptık. İzmir’e uluslararası nitelikte her yıl büyüyen Gelinlik-Damatlık ve Abiye Fuarı’nı kazandırdık. Yeni yılda da çocuk giyim ve organik tekstil adı altında iki yeni fuarı daha kente kazandıracağız” diye konuştu.

  Yeni çağa ayak uydurabilecek

  EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Örün, 2010’da tempolarını yavaşlatmayacaklarını kaydeden Örün, “Sürekli değişen ve dönüşen sektörümüzdeki firmaların ayakta kalmaları için kendi koleksiyon ve markalarını yaratması adına birçok çalışma gerçekleştirdik. Sektörlerindeki değişimi görmeyen firmaların bundan sonra ayakta kalması zor. Bu sektörde büyük bir potansiyele sahip olan İzmir’de kendi modasını yaratan, koleksiyonları ve markaları ile sektörde dünyaya hakim olan İtalya’yı örnek alarak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı