ANKARA HABERLERİ

Sanayici ve tüccar umutsuzca bekliyor

Hürriyet Haber
22 Nisan 2016 - 15:38Son Güncelleme : 22 Nisan 2016 - 15:39

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve CHP Meslek Birliklerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Milletvekili Çetin Osman Budak sanayici ve iş adamları ile buluştu.

Hürriyet Haber

Karşılıksız çekler, iflas ertelemeler ve terör etkisi gibi konuların ele alındığı toplantıya OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, GİMAT Yönetim Kurulu Başkanı Recai Kesimal, ATİSAN Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Özelge, OSİAD Başkanı Ahmet Kurt ve 200'e yakın işveren katıldı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Sanayi iç piyasada bir durgunluk içerisinde, çeklerin ödenmediği bir Türkiye'de sanayici ve tüccar umutsuz bir şekilde bekliyor. Tam da terörün istediği ortam. Bugün bu durumdan çıkmak zorundayız" diye konuştu. 

‘RANTIN ÖNÜ AÇIK ÜRETİMİN KAPALI’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak da, "İmalat meşakkatli bir iş. Ömrünüzü oraya yatırırsınız, istihdam sağlarsınız. Oysa yap sat işinde para bir yıl sonra cebinize girer. Yani tüketim ekonomisi. İnşaatla da büyürsünüz ama kalkınma olmaz. Ancak sanayi ile kalkınma olur" dedi. OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ise, mücadeleyi üretim yapan insanlar kazanacak. Siyaset de bu insanların önünü açacak. Maalesef üretim yapanlardan ziyade tüketim yapan, rant ve inşaat ekonomisinin önü açık. Üretimin önünde zorluklar var" ifadelerini kullandı.

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sanayici ve tüccar umutsuzca bekliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Nisan 2016 tarihinde saat 15 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sanayici ve tüccar umutsuzca bekliyor haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:06
  • Guneş
   05:57
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:50
  • Akşam
   19:49
  • Yatsı
   21:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı