ANKARA HABERLERİ

‘Sanayici teknolojiyi takip etmeli’

Hürriyet Haber
04.04.2016 - 16:19Son Güncelleme :

Ankara Sanayi Odası (ASO) ve ASO 1. OSB Başkanı Nurettin Özdebir, "Deve kuşu gibi kafasını işletmesinin içine sokan sanayiciler, dünyada olup bitenlerin farkına varamaz ve başarılı olamaz” dedi.

Hürriyet Haber

 ASO 1. OSB'de gerçekleştirilen, Dünya Gazetesi yazarı Dr. Rüştü Bozkurt'un konuşmacı olarak katıldığı toplantının açılışını yapan Özdebir, sanayi odası ve OSB başkanı olarak sanayicilerin üretim şartlarını kolaylaştırmak için çaba gösterdiklerini belirtti ve “Dünyada olup bitenleri takip edemeyen işletmelerin artık ayakta kalması zor. Her geçen gün hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen teknolojiyi tüm işletmelerimizin yakından takip etmesi ülkemizin ve işletmelerimizin yararına olacaktır” dedi. Dünya Gazetesi Yazarı Dr. Rüştü Bozkurt da yeni kavranmaya başlanan sanayi 4.0'ın bir moda olmadığını ve Türkiye'nin istese de istemese de bundan etkileneceğini söyledi. Bozkurt, gerek sanayi 4.0 gerekse inovasyon kavramlarının dejenere olmasının da engellenmesi gerektiğini bildirdi. Halen Almanya ve ABD'nin fırsatlarına Türkiye'nin de eşit mesafede olduğunu söyleyen Rüştü Bozkurt, “Bu bir tavla oyununa benziyor, kim iyi düşünür ve geleceği iyi planlarsa kazanır” diye konuştu.

Etiketler: Nurettin Özdebir

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ‘Sanayici teknolojiyi takip etmeli’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Nisan 2016 tarihinde saat 16 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Sanayici teknolojiyi takip etmeli’ haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:47
  • Guneş
   07:31
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:21
  • Akşam
   17:38
  • Yatsı
   19:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı