Ege Haberleri

EGE

  Sanayici fazlasını atıyor

  Burcu TANER/ İZMİR, (DHA)
  16 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 15 Temmuz 2012 - 15:45

  Sağlık Bakanlığı’nın başlattığı obezite ile mücadele kampanyasına destek veren İzmirli sanayiciler, fazla kilolarından kurtulmak için seferber oldu. EBSO Meclis üyesi Enver Olgunsoy’un iki ayda 15 kilo vermesiyle Nejat Özduran, Nadir Erdir, Rıfat Demirli ve Atıl Akkan harekete geçti.

  Daha sağlıklı nesiller için Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan obezite ile mücadele kampanyasına İzmir iş dünyasının tanınmış simaları da destek verdi. Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclis Üyesi Enver Olgunsoy, uzun araştırmalar yaparak diyetle zayıflama yerine kişiye özel beslenme metodunu esas alan bir programla iki ayda tam 15 kilo verdi. Olgunsoy, yeni fit görünümüyle EBSO Meclis üyeleri sanayici Nejat Özduran, Nadir Erdir ve Rıfat Demirli’nin ardından EBSO eski Başkanı Atıl Akkan’a da örnek oldu. Sanayiciler, bu programla zayıflamak için kolları sıvadı.
  Olgunsoy, 62 yaşında herhangi bir sağlık sorunu olmadığını sadece şeker hastalığına karşı önleyici ilaçlar aldığını, disiplin içinde uyguladığı program sonunda bu ilaçlardan da kurtulduğunu söyledi. Olgunsoy, “105 kilodan 90’a düştüm. Biraz daha fazlam var. Onları da vereceğim. Program sonunda yaşam kalitem arttı” diye konuştu. Meslektaşlarına da daha sağlıklı bir yaşam için fazlalıklardan kurtulma çağrısı yapan Olgunsoy, “İşin bir de sosyal boyutu var. Dünyada 1 milyar insan aç. 1.2 milyar insan ise obezite sınırında. Kilo kontrolü devlet politikası olmalı” dedi.


  75 günde 14 kilo
  EBSO Meclis üyesi Rifat Demirli de bu programı uygulayarak başarıya ulaştığını, 2.5 ayda 125 kilodan 111’e düştüğünü söyledi, “İdeal kiloma gelene kadar devam. Nefes alıp vermelerimin yanı sıra uykum da düzene girdi” diye konuştu. EBSO eski Başkanı ve Aliağa Organize Sanayi Bölgesi (ALOSBİ) Başkanı Atıl Akkan da aynı zamanda şeker hastası olduğunu ve kilosunu kontrol etmekte zorlandığını belirterek, “Enver Olgunsoy’un EBSO’daki adı Enver Hoca’dır. Onun sistemli bir şekilde kilo vermesi ilgimi çekti. İlk bilgileri ondan aldım. Ardından Dr. Gökalp Müstecaplıoğlu ile görüşerek programa dahil olmaya karar verdim” dedi.


  30 ülkede var
  Dört sanayiciye rehberlik eden Dr. Gökalp Müstecaplıoğlu ise uygulanan metodun diyet değil kişiye özgü beslenme metodu olduğunu vurgulayarak “Metabolicbalance ismi verilen sistem 4.5 yıldan bu yana 30 ülkede servis edildiyor. Yaptığımız işin özü beslenme koçluğu” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı