Ege Haberleri

  Sanayici beklemek istemiyor

  Mehmed Hakkı ÖZBAYIR / MANİSA, (DHA)
  04.07.2015 - 01:31 | Son Güncelleme:

  MANİSA Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, Türkiye'deki seçim ortamı ile ilgili yaptığı değerlendirmede "Ya koalisyon hükümeti, ya da erken seçim. Artık üretime, sanayiye ve yapısal reformlara odaklanmalıyız" dedi.

  Manisa'daki Oreko Otel'de yapılan topantıda konuşan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, 7 Haziran'da yapılan seçimlerin hiçbir partinin tek başına iktidar olamayacağı bir tabloyu ortaya çıkardığını belirterek, "Her ne kadar demokrasimiz gelişti, koalisyondan korkmamak lazım denilse de kendimizi tanımalı ve bilmeliyiz. Geçmişimize baktığımız zaman bu ülkede tüm kaos ve krizler koalisyon hükümetleri zamanında yaşandı. Büyüme ivmelenmeleri, yatırım hamleleri ve ekonomik gelişmişlikler de tek parti iktidarlarında yaşanmıştır. Koalisyon hükümetlerinden başarı beklemek ancak paradan para kazananların beklentisi olmaktan öteye geçemez. Yeni bir seçimin maliyetini hepimiz biliyoruz ama kurulacak koalisyon hükümetinin de olası sıkıntılarını görüyoruz. Ne yapılacaksa ülkemizdeki yabancı sermayeyi ürkütmeden, sıcak parayı ekonomimizden kaçırmadan bir an önce yapılmalı" diye konuştu.

  Türkiye'nin bulunduğu coğrafyada her yerin adeta yangın yeri olduğunu savunan Erbil, güçlü siyasal iktidarlara sahip olunması gerektiğini söyledi. Suriye'nin kuzeyinde yeni bir devletin kurulmak istendiğini açıklayan Başkan Erbil, Kuzey Irak petrollerinin Akdeniz'e akıtılarak Türkiye'nin by pass edileceğini iddia etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı