VAN HABERLERİ

Sanayi Sitesinde Hırsızlık Sorunu

IHA
27.07.2015 - 15:18Son Güncelleme :

VAN YENİ KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ KOOPERATİFİ BAŞKANI MUHİTTİN YILDIZBAŞ, HIRSIZLIKLARIN ÖNLENMESİ İÇİN SANAYİ SİTESİNİN ETRAFININ DUVAR İLE ÇEVRİLMESİ MALİYETİNİN 5 MİLYON TL'Yİ BULDUĞUNU BELİRTEREK, BUNU HAYATA GEÇİRMELERİNİN MÜMKÜN OLMADIĞINI SÖYLEDİ.

IHA

Van Yeni Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Muhittin Yıldızbaş, hırsızlıkların önlenmesi için sanayi sitesinin etrafının çevrilmesi gerektiğini, bunun da maliyetinin 5 milyon TL’yi bulduğunu söyledi.
İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Muhittin Yıldızbaş, bazı esnafların sanayideki hırsızlık olayları ile ilgili yönetimi eleştirmesine cevap verdi. Yıldızbaş, “Sanayimizde çalışan bir takım art niyetli esnaf bilinçsiz şekilde yönetimimizi suçlayarak ses getirmeye çalışmaktadır. 14 Haziran 2015 tarihinde yapılan başkanlık seçiminde bir önceki dönemde sunmuş olduğumuz icraatlarımız sonucu esnafımızın yüzde 70 güven oyunu alarak tekrar göreve geldik. Sitemizde yaşanan hırsızlık olayları ile ilgili Tuşba Emniyet Müdürlüğü ile sürekli görüşmeler halindeyiz. Bu olayları gerçekleştirenlerin bir an önce yakalanması için ehemmiyetle üzerinde durmaktayız. Ayrıca sitemizin güvenliğinin daha iyi yapılabilmesi için yönetim kurulu olarak güvenlikçi sayımızı 6’ya çıkarttık. Bu güvenlikçiler düzenli olarak sitemizde görev yapmaktadır ve yapmaya da devam edecekler. Hırsızlık olaylarının önlenmesi için sanayi sitesinin etrafının duvarla çevrilmesi konusuna gücümüz yetmemektedir. 2 metre yükseklikte her bir 10 metre aralıklarla kolon bırakılacak şekilde 1 milyon metrekare alanı çevirmemiz mümkün değil. Çünkü, sanayi sitemiz 1 milyon metrekare alana sahip, ortaya çıkan rakam ise 5 milyon TL. Bu bedeli değil kooperatifimiz Van’da hiçbir oda veya kooperatif karşılayacak bütçeye sahip değildir. İşsizliğin çok olduğu sanayimizde, dükkanların yapımı için alınan kredinin geri ödemesini de hesaba katmadık. Onun için bunu hayata geçirmemiz mümkün değildir. Ayrıca sanayi kooperatifine ait 1 adet kepçe , 1 adet traktör ve 1 adet itfaiye aracımız mevcuttur. Bunlar gün içerisinde sürekli olarak esnafımıza hizmet vermek için gerekli çalışmaları yürütmektedir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Sanayi Sitesinde Hırsızlık Sorunu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sanayi Sitesinde Hırsızlık Sorunu haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ
22 Ekim 2017, Pazar
 • İmsak
  04:38
 • Guneş
  06:15
 • Öğle
  12:02
 • İkindi
  15:04
 • Akşam
  17:28
 • Yatsı
  18:53
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı