KONYA HABERLERİ

Sanayi odası başkanı Kütükcü: “Konya üretim odaklı, istihdam dostu bir şehir”

DHA
28.03.2017 - 16:06Son Güncelleme :
DHA

KONYA,(DHA)- KONYA Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, Konya ve ülke gündemini değerlendirdi. Konya’nın üretim odaklı, istihdam dostu bir şehir olduğunun altını çizen Kütükcü, yıla Ocak ayındaki yüzde 20 artışla başlayan Konya ihracatının, 2017 yılında pozitif ayrışacağını ifade etti.
Meclis Başkanı Tahir Şahin'in başkanlığında yapılan toplantıya Alzheimer Derneği Konya Şubesi ile KOP İdaresi de konuk oldu. Toplantının açılışında söz alan Konya Sanayi Odası Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, konuşmasına bazı Avrupa ülkelerinin ülkemiz aleyhine yaptığı haksız ve yanlı tavırlarının kabul edilemez olduğunu söyleyerek başladı. Avrupa ülkelerinin kendi iç politik çıkarları uğruna Türkiye'yi istismar ettiklerini, bu tavrın sorunları giderek derinleştirdiğini ifade eden Kütükcü, "Özellikle İsviçre’de terör örgütleri tarafından düzenlenen, doğrudan Sayın Cumhurbaşkanımızın hedef alındığı mitingler kesinlikle kabul edilemez. Ancak milletimiz, ülkemiz karşısında birleşen bu tür şer odaklarını mutlaka görecek ve tüm oyunları bozacaktır” dedi.
Türkiye’de ve Konya’da ihracatın yılın ilk iki ayında yüksek oranlarda artış gösterdiğini ifade eden Kütükcü, ilk çeyrek sonuçları ile birlikte 2016 yılının kayıplarının telafi edileceğini aktardı. Kütükcü, "Hem ülkemizde hem de şehrimizde, Ocak ayından bu yana ihracatta yüksek oranlarda artış kaydediliyor. Ocak ayı ihracatında ülkemiz genelinde yüzde 15, şehrimizde ise yüzde 20 artış yaşandı. Şubat ayında da ülkemizde yüzde 7.4, Konya’da da yüzde 6.2 artış gerçekleşti. Mart ayının da açıklanmasıyla, ilk çeyrek ihracatımızdaki pozitif ayrışmayı devam ettirerek, 2016’daki kayıplarımızı telafi edeceğiz" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Sanayi odası başkanı Kütükcü: “Konya üretim odaklı, istihdam dostu bir şehir” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 16 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sanayi odası başkanı Kütükcü: “Konya üretim odaklı, istihdam dostu bir şehir” haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı