Ege Haberleri

EGE

  Sanayi dersbaşında

  Hürriyet Haber
  15.09.2012 - 16:05 | Son Güncelleme:

  SANAYİDE teknolojinin etkin kullanımı sağlanarak verimliliği ve rekabet gücünü artıracak önemli bir işbirliğine imza atıldı.

  Gediz Üniversitesi’yle, dünyaca ünlü Alman endüstriyel kontrol ve otomasyon şirketi Festo el ele verdi. Sanayi kuruluşlarına dönük, tüm üretim süreçlerini kapsayan otomasyon eğitimleri düzenlenecek. Ağırlıklı olarak mühendislerle, fabrika yöneticilerinin katılacağı kurslardan isteyen üniversite öğrencileri de yararlanabilecek.
  Gediz Üniversitesi’nde Festo’yla birlikte ilk eğitim, geçtiğimiz günlerde pnömatik üzerine gerçekleştirildi. Standart Profil, Has Rulman, Katmerciler Makine, Ektam Makine, Optimum Mühendislik, MDK Makine, Muzer Makine, Kibele Pims Otomasyon ve Dirinler Makine firmalarından toplam 16 kişi yer aldı. Ege’nin önde gelen sanayi kuruluşlarında görev alan çalışanlara, kalite standartlarını artırarak üretim süreçlerini nasıl iyileştirecekleri gösterildi. Beş günlük ücretsiz eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerler, önümüzdeki günlerde hidrolik, motor, sensör gibi konularda yenilikleri öğrenecek. Ayrıca başka sanayi tesislerinden de katılımcılar olacak.
  Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik, 5 milyon Euro’luk hibede bulunan Siemens’ten sonra, dünya çapındaki Festo’nun da eğitim partneri olarak Gediz Üniversitesi’ni seçmesinden dolayı teşekkür etti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı