DÜZCE HABERLERİ

Sanatla Rehabilite Oluyorlar

IHA
09.10.2015 - 21:45Son Güncelleme :

REHABİLİTASYON MERKEZİ GEZDİLER.

IHA

Düzce Valiliği Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören ruh ve sinir hastalarının hazırladığı birbiriden güzel eserler sergilendi.
Düzce Valiliği Toplum ve Ruh Sağlığı merkezinde tedavi gören ruh ve sinir hastalarına rehabilite olmaları amacı ile resim, müzik, el sanatları gibi kurslar düzenleniyor. Bu kapsamda tedavi gören vatandaşların hazırladığı birbirinden güzel eserler sergilendi. Serginin açılışına Vali Ali Fidan, İl Jandarma Komutanı Albay Bilal Güvenir, Başsavcı Kamil Erkut Güre, Sağlık İl Müdürü Mahir Arslan, daire amirleri, davetliler katıldı.
Vali Ali Fidan “Toplumların, ülkelerin, devletlerin gelişmişliği sadece ekonomide, teknolojide, sanayide ki gelişmişlik ile ölçülmüyor. Toplumun tüm kesimlerine ulaşmak ve ihtiyaç duyan tüm bireylerin yanında olmak devletin güler yüzünü şefkatini göstermek bir gelişmişlik göstergesidir. Bizde devlet olarak idare olarak ihtiyaç duyan her vatandaşın yanında olmak istiyoruz. Sağlık alanında evde bakım hizmetleri, bu merkezde sunulan hizmetler, sosyal hizmet alanında sunduğumuz bir çok hizmetler bunun örneğidir. Bu merkezde ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza, ailelerine, onları dışlamadan onlara destek vermek, onları kısa sürede tekrar topluma kazandırmak toplumla bütünleştirmek yönünde önemli bir gayret gösteriyoruz. Çalışan tüm sağlık personeline teşekkür ediyorum. Bu kurslara katılıp sürecin her aşamasında burada olan kişisel beceri kazanan kursiyerlerimizi tebrik ediyorum” dedi.
Program, Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezindeki kursiyerlerin sergi açılışı ve serginin protokol tarafından gezilmesi ile müzik dinletisi, çeşitli gösterilerin ardından sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Sanatla Rehabilite Oluyorlar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2015 tarihinde saat 21 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sanatla Rehabilite Oluyorlar haberi güncellenecektir.

DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:17
 • Guneş
  08:06
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:22
 • Akşam
  17:36
 • Yatsı
  19:13
Sayfa Başı