Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sanatçılardan Çapkın'a plaket

  Felat BOZARSLAN - İSTANBUL DHA
  25 Mayıs 2011 - 15:01Son Güncelleme : 25 Mayıs 2011 - 15:07

  Musiki Eseri Sahipleri Grubu Başkanı Garo Mafyan ve sanatçı Burak Kut, korsan yayına yönelik çalışmalarından dolayı İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'a teşekkür plaketi verdi.

  SANATÇILARDAN EMNİYET MÜDÜRÜNE TEŞEKKÜR PLAKETİ BÖYLE VERİLDİ

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki binasına saat 14.00'te giden Musiki Eseri Sahipleri Grubu (MSG) Başkanı Garo Mafyan ve sanatçı Burak Kut, Hüseyin Çapkın'ı ziyaret etti. Görüşmenin ardından Mafyan ve Kut, geliş amaçlarıyla ilgili konuşma yaptı. Mafyan yaptığı konuşmada "Sayın emniyet müdürümüz ve emniyet teşkilatının korsanla mücadelede gösterdiği muhteşem başarılar var. Bu bizim Musiki Eseri Sahipleri Grubu'nun kendisine sadece bir şükranı ve teşekküdür. Sayın emniyet müdürümüze yaptığı herşeyden dolayı teşekkür ediyoruz"

  Teşekkür plaketini Çapkın'a veren Burak Kut da "Anı olarak saklarsanız çok mutlu oluruz. Gerçekten müdürlerimiz hayret verici şekilde yüksek baraşılar elde ediyorlar. Kendilerine çok çok teşekkür ediyoruz" dedi.

  Plakete teşekkür eden Çapkın ise "Daha önceki korsan operasyonlarımızda gerek basın yayın kitap gerekse müzik eserleriyle ilgili operasyonlarımızda belirttiğimiz gibi hırsızlıkla gaspla cinayetle yani diğer suç çeşitleriyle uğraşmak neyse müzik eserleri hırsızlığıyla uğraşmak da polis için o. Arkadaşlarımız mücadele ederken bu vizyonla mücadele ediyorlar. Tabiki müzik eserleriyle ilgili özellikle internetten indirme konularında bir takım yasal boşluklar var. Teknolojinin gelişmesiyle bu konudaki alıntılar da daha farklı alanlara kayabiliyor. O konuda kültür bakanlığı yoğun bir çaba içinde. O yasa boşlukları da inanırım ki en kısa zamanda doldurulacak. Bizim bu konudaki mücadelemiz de yaptırımlar daha güçlü hale gelecek. Şimdi elimizdeki mevzuat neyse gücümüz oranında onlarla mücadele edeceğiz" şeklinde konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı