İSTANBUL HABERLERİ

Sanatçılar Şehitler Tepesi'ne karanfil bırakarak dua etti

DHA
14.12.2016 - 18:14 |Son Güncelleme :
DHA

Gülseli KENARLI - Zeki GÜNAL / İSTANBUL (DHA) - MUAZZEZ Ersoy, İzzet Yıldızhan, Yavuz Bingöl, Metin Şentürk, Deniz Akkaya, Burak Kut ve Sinan Özen'in aralarında bulunduğu bir grup Şehitler Tepesi'ne gelerek karanfil bıraktı, dua etti. Sanatçılar daha sonra kısa birer açıklama yaptı.

"YARALILARIMIZ İÇİN DUA EDELİM BU ONLARIN HIZLI İYİLEŞMELERİ İÇİN ÖNEMLİ"
Sanatçı Metin Şentürk, herkesin yaralılar için dua etmesi gerektiğini belirterek, “Bu vatan üzerinde alçakların, hainlerin ve şerefsizlerin nice oyunlarına tanıklık edildi. Ancak hiçbiri başarılı olamadı. İnşallah bu son olsun. Bundan sonra terör ve teröristlerle ilgili amalı, fakatlı, ancaklı başlayan cümle kuran herkes teröristtir. Bu günler bizim için dayanışma ve birlik günleri olmalı. Yaralılarımız için dua edelim. Bu onların hızlı iyileşmeleri için önemli. Allah vatanımızı bir daha böyle tehlikelerle karşılaştırmasın" dedi.

"YENİKAPI RUHUNU DA KORUMAK ADINA BİRLİĞİMİZİ SAĞLAMALIYIZ"
Sanatçı Bingöl, "Burnumuzun dibinde, Irak ve Suriye var. Bir savaşın içerisindeyiz. Ancak Yenikapı ruhunu da korumak adına birliğimizi sağlamalıyız. İyi ve güzel günlere dair umudumuzu hiç yitirmememiz lazım. Umudumuzu yitirirsek asıl, biteriz. Biz büyük bir ülkeyiz. Anadolu toprakları çok zengindir bağrından Dadaloğlu'nu Yunus'u Mevlana'yı çıkarmıştır. Genetik yapımızda kardeşlik, barış, konukseverlik ve yardımseverlik var. Irak ve Suriye gibi olmayız biz. Buna hiç kimse heveslenmesin. Bugünler kara günlerdir ama gelip geçecektir." diye konuştu.

"BU MİLLETE KİMSE BOYUN EĞDİREMEZ"
Sinan Özen de, "Beraberliğimizi koruyarak devam edersek Allah'ın iziyle bu işin üstesinden geliriz. Hiçbir farklılık gözetmeksizin hepimizin bir olması lazım. Başka ülkemiz yok. Ellerimizle, düşlerimizle her şeyimizle bu ülkede olacağız." dedi.
Sanatçı Burak Kut da, "Bu olaylardan daha güçlenerek çıkacağız. Bu millete kimse boyun eğdiremez. Tabii ki acımızı içimizde yaşayacağız ama bu birliktelik duygusu büyüyerek devam edecek" diye konuştu.

"BAŞKA VATANIMIZ, ÜLKEMİZ YOK"
Muazzez Ersoy, ülke ve halk olarak acılı ve zorlu günlerden geçtiklerini ifade ederek, "Bu ülke hepimizin. Başka vatanımız, ülkemiz yok. Ülkemiz, bayrağımız, ulusumuz söz konusu olduğunda hepimiz omuz omuza, birlikteyiz, beraberiz. Gereken her mücadelenin içinde de varız" şeklinde konuştu.

`PKK KÜRTLERİ TEMSİL ETMİYOR"
İzzet Yıldızhan ise, Kürt ve Diyarbakırlı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
"PKK Kürtleri temsil etmiyor. Amaçları bizi birbirimize düşürmek. Hedef de güvenlik güçlerimiz ve ülkeyi karıştırmaktır. Daha doğrusu Tayyip Erdoğan'sız bir Türkiye oluşturulmak isteniyor. Ama bunu başaramayacaklar. Bu dış güçlerin bize oynadığı oyunlar. Onun için biz bugün birlik ve beraberlik içinde kol kola olmalıyız."


(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Sanatçılar Şehitler Tepesi'ne karanfil bırakarak dua etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Aralık 2016 tarihinde saat 18 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sanatçılar Şehitler Tepesi'ne karanfil bırakarak dua etti haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

14 Kasım 2019, Perşembe
 • İmsak
  06:14
 • Güneş
  07:41
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:55
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı