Ege Haberleri

  Sanata meraklı çocuklar olimpiyatlarda yarışacak

  HÜRRİYET / İZMİR
  21.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Özel Yamanlar Eğitim Kurumları, Sanat Eğitimi Tasarım Olimpiyatı’nın (SEPTO) bu yıl beşincisini düzenlemeye hazırlanıyor.

  ‘Hayatta başarılı olmak için yüksek notların tek başına yeterli olmayacağı’ amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte, Türkiye geneli ilköğretim okulu öğrencileri, sanata ve tasarıma dair hünerlerini yarıştıracak. Sanatçı çocuklar, rekreasyon, oyuncak tasarımı, dramatizasyon, pandomim, kaligrafi, resim ve müzik kategorilerinde kürsüye çıkmaya çalışacak. SEPTO’da birinci olan projelerin danışman öğretmenleri de, Royal Talens boyalarının sponsorluğunda Hollanda Kraliyet ailesinin özel davetlisi olarak Hollanda’ya 5 günlük eğitim gezisi ile ödüllendirilecek. 23 Nisan’da yarışma başvurularının sona ereceği olimpiyatlara, geçtiğimiz yıl 63 ilden, 1658 öğrenci katılmıştı.

  Geleceğin entelektüelleri

  Bu tür organizasyonların Türkiye’de fen bilimleri ya da sosyal bilimler üzerine düzenlendiğini dile getiren Özel Yamanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sebahattin Kasap, geleceğin sanat entelektüellerini yetiştirip yönlendirmeyi ve yeteneklerinin gelişmesine katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirtti. Kasap, “Sanata meraklı çocuklarımızı hünerlerini sergilemek üzere İzmire davet ediyoruz. www.septo.org internet sitemizde de bu davetimizi herkesle paylaşıyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı