Ege Haberleri

EGE

  Sanata doyacağız

  İZMİR, (DHA)
  05 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 05 Ocak 2012 - 00:07

  İZMİR’de kültür-sanatın yeni adreslerinden Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi, zengin ocak programıyla sanata doyuracak.

  9 Ocak Pazartesi saat 20.00’de Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin solistlerinden soprano Çiğdem Önol, Esin Talınlı ve Funda Ateşoğlu; Verdi, Puccini, Strauss, Webber, Bernstein, Bizet, Kalman, Donizetti, Lehar gibi ünlü bestecilerin opera, operet ve müzikallerinden seçilmiş parçaları seslendirecek. Üçlüye, İzmirli piyanist Fügen Yiğitgil eşlik edecek.

  13 ve 16 Ocak’ta, müziklerini Selman Ada’nın yazdığı, librettosunu Şadi Erdoğan’ın hazırladığı “Keloğlan’ın Sırrı” adlı çocuk müzikali sergilenecek. 21 ve 24 Ocak’ta, Gluck’un “Iphigeneia Tauris’te” adlı operası bu kez sanatseverlerin karşısında olacak. Konuk şef Wolfgang Riedelbauch’un yöneteceği operayı Mehmet Ergüven sahneleyecek.

  Napoliten türkü ve ilahiler

  Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi, 27 Ocak’ta “Voice di Smyrna” (Smyrna’nın Sesi) adlı topluluğu konuk edecek. İzmirli sanatçılar Derya Kırcalı Gürlük, Fahri Önoğlu, Eda Başaloğlu ve Erhan Parlat’tan oluşan grup, ney, keman, tanbur, piyano, kemençe ve vurma çalgılar eşliğinde napoliten, türkü ve ilahi seslendirecek. Solistlere, dansçılar ve semazenler de eşlik edecek. 30 Ocak’ta da İzmir Devlet Opera ve Balesi “Carmen Carmen’dir” adlı müzikli oyunu sahneleyecek.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı