GeriSeyahat Sanat İstanbul içindir dedi, İstanbul’u resmetti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
Sanat İstanbul içindir dedi, İstanbul’u resmetti

Sanat İstanbul içindir dedi, İstanbul’u resmetti

İstanbul’a olan aşkıyla tanınan Ned Pamphilon’un “Sanat İstanbul İçin, 0212 Istanbul” sergisi İstinye Park Alışveriş Merkezi’nde sanatseverlerin ziyaretine açılacak.

İstanbul için en fazla tablo üreten yabancı ressamların başında gelen Pamphilon’un, İstanbul’un güzelliklerini resmettiği ‘Sanat İstanbul İçin, 0212 Istanbul’ sergisi 2-14 Nisan 2014 tarihleri arasında İstinye Park Alışveriş Merkezi’nde yer alacak.

Sanat İstanbul içindir dedi, İstanbul’u resmetti

Pamphilon, gençlik yıllarında gerçekleştirdiği seyahatlerden birinde yolunun İstanbul’a düşmesiyle bu güzel şehre aşık olur. İstanbul'un günlük hayatını tuvale yansıtarak geçimini temin eden ressam, Beyoğlu'nun tramvayını, İstanbul'un simitçilerini, Galata Köprüsü'nde balık tutanları, ayakkabı boyacılarını, mısırcıları ile İstanbul'un güzelliklerini kendi yorumları ile tuvaline taşır.

Bugüne kadar imza attığı 300’e yakın eser ile İstanbul için en fazla tablo üreten yabancı ressamların başında gelen Pamphilon, İstanbul aşkını renklerle birleştiren yeni sergisi ‘Sanat istanbul İçin, 0212 Istanbul’u sanatseverlerle buluşturuyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle