Gündem Haberleri

  Şanar bakanlıktan onay bekliyor

  Hürriyet Haber
  08.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gün içinde düzenlediği basın toplantısında 2 aylık kesinleşmiş cezasını Kartal Özel Tip Kapalı Cezaevi'nde çekmek istediğini açıklayan sanatçı Şanar Yurdatapan, Kartal Özel Tip Cezaevi'ne teslim olduktan sonra Adalet Bakanlığı'nın onayının cezaevine ulaşmaması nedeniyle 1,5 saat içeride bekletildikten sonra cezaevinden çıkartıldı.

  Avukatı Nesrin Ulutürk Keleş ile saat 17.00 sıralarında cezaevine gelen Yurdatapan, cezaevi savcısının yerinde olmaması nedeniyle önce içeri alınmadı ve avukatıyla birlikte yaklaşık 30 dakika cezaevi önünde bekledi.

  "Düşünceye Özgürlük-38" adlı kitapçığın yayıncısı olarak, TCK’nın 155. maddesini ihlal ettiği gerekçesiyle hakkında 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan Yurdatapan, yetkililerin bilgi verdikleri savcının talimatı üzerine cezaevine alındı.

  Yaklaşık 1,5 saat cezaevinde bekletilen Yurdatapan, daha sonra dışarı çıkartıldı.

  Kartal Özel Tip Kapalı Cezaevi yetkilileri, Şanar Yurdatapan cezaevine alındıktan sonra cezasının infazının bu cezaevinde başlatılması için Adalet Bakanlığı’na faks yazısı gönderildiğini, bakanlıktan onay gelmediği için cezasının infazı başlatılmayan Yurdatapan’ın cezaevinden çıkarıldığını kaydettiler.

  Yurdatapan’ın avukatı Keleş ise "Kendisini cezaevine teslim ettikten sonra oradan ayrıldım. Cezasının infazının neden başlatılmadığı konusunda bana bir bilgi gelmedi" dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı