Ege Haberleri

EGE

  Sanal kapıcılara teklif yağıyor

  Elif DEMİRCİ, (DHA)
  15.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 14.01.2012 - 20:28

  İzmir’de kurdukları internet sitesi ile evlere servis yapan iki üniversiteli genç, yeni bir sektör yarattı, altı ay sonrası için hedefledikleri ciroya iki ayda ulaştı.

  Sekiz ilden franchising teklifi alan gençler, bir zamanlar üniversitede başarı öykülerini dinledikleri ünlü işadamları ile söyleşilere katılıyor. Gençlerin amacı, ekapici.com’u ülkenin her ilçesine yaymak.  Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde makine mühendisliği eğitimi alan Atilla Altay (25) ile Ege Üniversitesi matematik bölümü öğrencisi Deniz Çırpan’ın, internette denenmemişi yapma arayışı yeni bir sektör ortaya çıkardı. ekapici.com sitesini kurup, Bornova’da gençlerin yemek için tercih ettiği Küçükpark bölgesinde ofis kiralayan girişimciler, internet ve telefonla aldıkları siparişleri en geç yarım saat içinde adrese teslim ediyor. Toptancıdan satın aldıkları ürünleri üzerine az kar payı koyarak internet üzerinden satışa sunan gençler, altı ay sonrası için hedefledikleri ciroya iki ayda ulaştı.

  Bir tıkla ders notu

  Sanal kapıcı, sadece market ürünlerini değil ders notlarını da eve getiriyor. Vize ve final öncesi fotokopicide sıra beklemek istemeyenler tıklayıp, satın alıyor. Deniz Çırpan, öğrencilere büyük kolaylık sağlayan sistem için “Notları sağlam arkadaşların yazdıklarını sitede pdf olarak kaydediyor siparişi verilen dersin fotokopiden çıktısını alıp eve teslim ediyoruz” diye konuştu.

  İŞADAMLARI İLGİLİ

  Üniversitede girişimcilik kulüplerinde görev alan Altay ve Çırpan, başarı öykülerini gençlerle paylaşmaları için okullarına davet ettikleri işadamlarıyla şimdi aynı söyleşilere katılarak kendi hikayelerini anlatıyor. Altay, “Ticaret sektöründeki büyüklerimin başarılı çalışmalarını dinledim hepsini ajandama not ettim. Bunlar teorik olarak bu beni e- ticarete çok hazırladı” dedi.

  FRANCHİSİNG TEKLİFİ

  Altay ve Çırpan, 27 bin lirası KOSGEB hibe kredisi olmak üzere 40 bin lira sermaye ile gerçekleştirdikleri ekapici.com için sekiz ilden franchising teklifi aldı. İlk hedef İzmir’de öğrencilerin yoğun olduğu diğer ilçe olan Buca’da şube açmak. Siteye kısa zamanda pizza, waffle, ve çiğ köfte siparişi de verilebilecek. Hırdavat satışı, cep telefonu kontörü ve kuryelik hizmetleri de yakın hedefler arasında.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı