Sanal asistan ‘Rıfkı’ hizmet verecek, isteyen teknolojik gelişmeyi yerinde görecek

Hürriyet Haber
11.02.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

Avea, 1.5 milyon TL yatırımla İstanbul Ümraniye’deki Teknoloji Merkezi bünyesinde AveLabs Müşteri Deneyim Merkezi’ni açtı. Geleceğin teknolojilerinin deneyimlenebileceği merkezde, sanal asistan ‘Rıfkı’ da hizmet verecek. Avea CEO’su Erkan Akdemir, ‘AveaLabs Müşteri Deneyim Merkezi’nin insanları teknolojiye değil, teknolojiyi insanlara götürmek üzere geliştirilmiş bir planın parçası olduğunu söyledi. Akdemir, “Bu merkezde farklılaşmak isteyen ve teknolojiyi en yakın dostu gören her sektör için istedikleri uygulamayı geliştirebiliriz” dedi.

1.5 milyon TL’lik ek yatırımla kurdukları bu merkezin hayallerin gerçeğe dönüştüğü yer olacağını kaydeden Akdemir, şunları söyledi: “Bu merkezle bir teknoloji şirketi olarak teknolojinin günlük hayata kattığı ya da katabileceği değeri uygulamalı göstermek istedik. En son teknolojileri burada görücüye çıkaracağız. AveaLabs teknolojik trendlerin belirleneceği bir yer olacak” diye konuştu.

Türkiye’nin Silikon Vadisi

Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin ise, teknoloji şirketi olarak görevlerinin mobiliteyi artırarak hayatı kolaylaştırmak olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Tüm paydaş ve müşterilerimizin hayatlarında teknolojiyle değer yaratmak Avea Ar-Ge merkezinde 220 mühendis bu amaçla çalışıyor. Bu merkez hayallerin gerçeğe dönüştüğü yer olacak. Ümraniye’deki merkezimiz Silikon Vadisi olacak.”

Konsept uygulamalar sergileniyor

AVEA Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin, “Altı aylık yoğun bir çalışmanın ardından kurulan merkezde finanstan, eğlenceye, akıllı evden, akıllı şehre, eğitimden yerel yönetimlere kadar pek çok sektörü ve kurumu ilgilendiren konsept uygulamalardan örnekler sergileniyor. Altı farklı bölümden oluşan merkezin kuruluşunda 15 kişilik bir mühendis ekibi görev aldı” dedi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı