« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sanal alemde teröre lanet

Turkcell Süper Lig'de mücadele eden takımlar, resmi internet sitelerinde terörü lanetliyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Hakkari'deki saldırıdan sonra ülke genelinde teröre büyük tepki yağarken, Turkcell Süper Ligi'ndeki takımlar da tepkilerini internet siteleri aracılığıyla vermeye çalışıyor.

Takımlardan bazılarının sitelerine Türk bayrağı açıldıktan sonra girilebilirken, bazıları sitelerinde teröre geniş yer ayırıyor.

Saldırı yüzünden Çarşamba günü yapılacak Beyonce konserini iptal eden Fenerbahçe'nin internet sitesindeki ilk açıklama “Ulusumuzun acısını paylaşıyor, 100. Yıl konserimizi yapmıyoruz” başlığıyla dikkat çekiyor.

“Hakkari ilimizin Yüksekova ilçesinde güvenlik güçlerimizi ve sivil vatandaşlarımızı hedef alan saldırıları esefle ve nefretle kınıyoruz” açıklamasının bulunduğu sitede her konu başlığı Türk bayrağı ile gösteriliyor.

BEŞİKTAŞ VE SİVASSPOR'UN SİTELERİ AYNI ŞEKİLDE AÇILIYOR

Beşiktaş ve Sivasspor'un internet siteleri benzer şekilde açılıyor. Siteye girişte öncelikle “Milletimizin başı sağolsun, şehitler ölmez vatan bölünmez” başlıklı bir yazı çıkıyor.

“Türkiye Cumhuriyeti devletimizin gücüne büyük Türk milletimizin birlik ve beraberliğine ve aziz vatanımızın bölünmez bütünlüğüne karşı bölücü terör örgütünün özellikle son günlerde artan hain saldırılarının nefret ve şiddetle telin ediyoruz. Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehit ailelerimize ve milletimize sabır ve baş sağlığı, kahraman ordumuza kuvvet, kudret ve başarı diliyoruz” şeklinde devam eden yazının altına tıklanması durumunda Beşiktaş ve Sivasspor'un sitelerine girilebiliyor.

Galatasaray'ın internet sitesi ise önce siyah zemin üzerine Türk bayrağı ile açılıyor. “Siteye giriş” bölümü tıklandıktan sonra internet sitesine girilebiliyor.

Trabzonspor'un internet sitesi ise “Milletimizin başı sağ olsun şehitlerimizi saygıyla anıyoruz” yazısı ve Türk bayrağı ile açılıyor.

"ALLAH SİZLERİ KORUSUN"

Kayserispor internet sitesinde bir komando şiirine yer veriyor ve şiirin altında “Allah sizleri korusun” ibaresiyle Türk askerine destek veriyor.

Denizlispor'un internet sitesinde büyük bir Türk bayrağı ve Atatürk'ün fotoğrafı yer alıyor. Denizlispor, başımız sağ olsun başlıklı açıklamasında terörü nefretle kınadığını belirtiyor.

Gaziantepspor'un internet sitesindeki ilk açıklamada saldırıya yer veriliyor. Sitede, “Gaziantepspor camiası olarak bölücü terör örgütünün haince saldırısını kınıyoruz. Ülke için canını veren evlatlarımızın acısını yaşıyor, kanlarının yerde kalmayacağını biliyoruz. Millet olarak bundan hiç şüphemiz yoktur. Şimdi birlik beraberliğimizi ve tepkimizi gösterme zamanıdır. Silahlı kuvvetlerimiz, güvenlik güçlerimiz yapılması gerekenleri en kısa zamanda yapacaklardır. Şehit ailelerinin acısını paylaşıyor, tanrıdan rahmet diliyoruz. Hepiniz bir kahramansınız, ölmediniz... Toprağınız bol olsun” yazısı yer alıyor.

Ankaragücü'nün sitesi “şehitler ölmez vatan bölünmez” yazısı ve büyük Türk bayrağı ile açılıyor. İnternet sitesine, bayrağın altındaki siteye giriş bölümü tıklanarak girilebiliyor.

Çaykur Rizesspor'un sitesindeki ilk açıklama “Lanetler olsun” başlığıyla dikkat çekiyor. Açıklamada, “birliğimizi ve beraberliğimizi bozucu hain saldırıları ve teröristleri lanetliyoruz” deniliyor.

Bursaspor'un internet sitesine girerken de ilk olarak Türk bayrağı açılıyor. Daha sonra siteye giriş bölümüyle girilebiliyor.

Kasımpaşaspor'un internet sitesi mezarlıkta şehit babasını selamlayan bir çocuk, Türk bayrağı, Türk askerinin fotoğrafı ve “Selam olsun cennetine mehmedim yazısı” ile açıldıktan sonra giriş yapılabiliyor.

Konyaspor'un internet sitesi de “Milletimizin başı sağ olsun, yastayız” yazısı, Türk bayrağı ve şehit tabutu taşıyan Türk askerleri ile açılıyor. Siteye daha sonra girilebiliyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler