"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Sanal alemde aşk değİl yalnIz seks var

Selam Güzin ablacığım. Size daha önce de yazmak istedim, fakat çekindim. Benim şikayetim sanal dünyadan...

Yaklaşık 7-8 yıldır sanal dünyada geziniyorum ve güzel arkadaşlar edindim.

Bu alemde bugüne kadar 8-9 sevgilim oldu. Kimi evli, kimi duldu, hatta çocuğu olan bile vardı. Açıkçası midem bir türlü kaldırmıyor bunları...
Sonuçta evli bir hanımın benimle ilişkiye girmek istemesini anlayamıyorum. Sorduğumda pek çoğu eşlerinden ya da erkek arkadaşlarında bekledikleri zevki, bulamadıklarını söylüyorlardı. Hatta üste para vermek isteyenler bile çıktı!

Oysa benim başıma bütün bu işler, aşık olduğum kızı kazanabilmek için bu sanal alemde, bir yıldan fazla peşinden koşmam yüzünden geldi. Sadece onunla olmak için... Ama o kız aile sorunları yüzünden beni istemedi. Bense onu gerçekten sevmiştim, hâlâ seviyorum.
Söylemek istediğim şu: Herkes bilsin ki, bu sanal alemde gerçek aşk diye bir şey yok, sadece seks var. Siz, siz olun buradaki insanlara fazla güvenmeyin.
RUMUZ: SANAL ALEM

Biliyorsun oğlum, günümüzde yüz yüze arkadaşlığın yerini bu sanal arkadaşlıklar, sanal flörtler aldı. Bu herkesin işine geliyor, çünkü tehlikesi yok. Tanışmak, görüşmek zorunda değilsin. Kendini istediğin gibi tanıtabilirsin.

Bu sanal heyecan, hatta yaşanan sanal seks, artık pek çok insanın yaşamına girdi. Sen tecrübelerinden insanların da yararlanmasını istiyorsun. Ve herkesi uyarıyorsun, bunun için teşekkür ederim sana. Ama ben yıllardır yırtınıyorum, kimse beni dinlemiyor, yine körü körüne bu sanal sevgiliye güveniyorlar.

Yazınız sayesinde oğluma burs bulduk

Sevgili ablacığım, bu mail’i size sonsuz teşekkürlerimi belirtmek için yazıyorum.

03.09.2009’da “Lütfen bir umut olun” başlıklı mail’imi yayınlamanızdan kısa süre sonra oğluma burs bulduk. O burs sayesinde sıkıntı çekmeden onu üniversiteye kayıt ettirdik.

Her şeyden önce size ve köşenizden bize ulaşmanıza vesile olan Hürriyet gazetesine çok teşekkür ederim. Burs verene ve size minnettar kalacağım. Dilerim oğlum da sizler sayesinde eğitimini sürdürüp, iyi bir eğitimci olur. Allah size sağlıklı uzun ömürler versin.
RUMUZ: YAŞAR ADLI BİR BABA

Sevgili Yaşar Bey, okurlarımın ne kadar duyarlı olduklarının bir kanıtı işte bu... Böyle bir mektup yayınladığım zaman, gerçekten güvendiğim, inandığım birine yardım istediğimi anlarlar onlar. Tabii ki Hürriyet gazetesinin de burada rolü unutulmamalı...

Ben de size böyle başarılı bir evlat yetiştirdiğiniz için teşekkür ederim. Ona eğitim hayatında sorunsuz, aydınlık bir yol dilerim.

X