"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Sanal alemde aranan tek şey cinsellik ve fantezi

Selam Güzin Ablacığım, yazılarınızı hep okuyorum.

Size uzun zamandır yazmak istedim fakat çekindim açıkçası. Şikáyetim ise sanal dünyadan; yaklaşık 7 yıldır sanal dünyada geziniyorum. Güzel arkadaşlıklar, dostluklar kurdum. Kimi uzaklardan, kimi bulunduğum ilde... Hatta bazılarının aileleriyle bile tanıştım. Ancak bu sanal alemin en önem verilen yanı seks. Bu alemde bugüne kadar yaklaşık 8-9 sevgilim oldu. Kimi evli, kimi dul, hatta çocuğu olan da vardı; benden yaşça küçük kızlar bile benimle çıkmak istiyorlardı.

Açık söylemek gerekirse, onlarla görüştüm ama midem bir türlü kaldırmıyor bunları... Yani evli bir kadının benimle ilişkiye girmesini...

Onlara sorduğumda bana verdikleri cevap, genellikle yatakta eşlerinin onları tatmin etmemesiydi. Benimse, seks olarak onları mutlu etmemmiş. Aslında çoğunun eşlerinden ya da erkek arkadaşlarından alamadıkları keyfi bende bulmaları imiş.

Bazıları grup seks bile teklif etti. Hatta ve hatta bana para verenler dahi oldu... Bazıları ilginç tekliflerde bulundu; kendilerinin belirleyeceği kadınlarla para karşılığı ilişkiye girmemi istediler.

Açıkçası bir nevi jigololuk. Buna karşılık aşık olduğum kişinin bu sanal alemde 1 yıldan fazla peşinden koştum. Sadece onunla olmak için. Ama o kız ailevi sorunları yüzünden beni istemedi. Oysa ben onu sevmiştim. Hálá da seviyorum.

Size söylemek istediğim; bu sanal alemde aşk diye bir şey yok. Bazıları cinsel fantezilerini tatmin ediyorlar. Siz siz olun, bu internet ortamındaki insanlara fazla güvenmeyin.

Eğer tecrübelerimden yararlanmak isteyen arkadaşlar olursa onlarla dertleşebilirim.

e- posta; dunlop_35@hotmail.com

RUMUZ: SANAL ALEM, YALAN ALEM


Aman oğlum, bir yandan internet ortamındaki insanların samimiyetsizliğinden yakınıyorsun, genelde seks arayışı içinde olduklarından söz ediyorsun -sana hak vermemek elde değil ama- bir yandan da yine bu şekilde sohbet etmek için arkadaş arıyorsun. Bu sana mail atanların samimi olduklarını nasıl anlayacaksın... Genelde okurlarım senin o sanal dünyada tanıdıklarından çok daha ciddi ve aklı başında insanlardır. Ama gene de her ihtimali göze almak gerekiyor.

Bunun dışında sana tamamen katılıyorum. Ve okurlarıma bu sanal sevgililere fazla güvenmemeleri gerektiğini sık sık hatırlatıyorum. Doğal olarak bir genç insanın, yakın çevresinde, okul veya iş ortamında kendine uygun bir arkadaş, bir sevgili bulmak yerine kim olduğunu, gerçek yüzünü bile bilmedikleri birine bağlanmalarının, onlarla yakınlık kurmalarının ne kadar sakıncalı olduğunu anlatmaya çalışıyorum.

İşte bak, sen de bunları yaşamış biri olarak gençleri uyarıyorsun... Yine de bağışla beni ama madem bu tür insanlardan iğreniyordun, neden bunca yıl devam ettin sevgili oğlum?

Erzincan Üniversitesi Vakfı maddi sıkıntısı olan talebelere destek oluyor

Sevgili Güzin Abla; köşenizi her gün okuyan bir okurunuz olarak size yazıyorum. Ama bu yazacaklarım kişisel sorunlar değil. Birkaç yıldır Erzincan Üniversite Vakfı aracılığı ile üniversitede okuyan ancak maddi sıkıntıları olan gençlere eğitim yılı boyunca yardım yapılmakta. Ve yardımın gerçekten ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırıldığını görmekteyim. "Bir öğrenci de sen okut" adlı bir kampanya yapan vakıf, üniversite eğitimi gören ancak maddi sıkıntıları olan öğrencilere eğitim yılı boyunca karşılıksız burs veriyor.

Bu bursun kaynağını da hayırsever vatandaşlarımız oluşturuyor. Her yıl 500’ün üzerinde öğrencinin burs için başvuru yapmasına karşılık; burs verilen öğrenci sayısı ancak 150’ye ulaşıyor. Hayırsever insanlarımızın öğrencilere yardım elini uzatacağını düşünüyorum. Bu konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için vakfın web adresi: www.erzincanuv.org, telefon numarası: 0 446 223 16 80. Onlara yardım elini uzatmak isteyenler bu yıl öğrenci başına 640 YTL (her ay öğrenciye 80 YTL verilecek, bu 8 ay sürecek) verebilirler. Vakfa ait hesap numaralarına para yatırabilirler.


Nikáhsız kocam ve karısıyla 22 yıl aynı evi paylaştık

Sayın Güzin hanım, size daha önce de mektup yazdım ama cevap alamadım. 18 yaşında evden kaçarak bir adamın ikinci eşi oldum. 22 yıl iki kadın aynı evi paylaştık; hayatım cehennem gibi geçti. Bir oğlum oldu bu nikáhsız beraberlikten. Şimdi o da 28 yaşında ve evli. Ama sekiz senedir ben eşimden ayrı oturuyorum. Eşim arada bir gelip gidiyordu, şükürler olsun, artık ayağı kesildi. Ama 30 sene azap dolu günler yaşadım.

Şimdi özel sektörde yemek yaparak hayatımı kazanıp, eşimin katkısı olmadan ayakta duruyorum. Tamamen ayrıldık artık. Nihayet bu ciddi kararı verebildim ama otuz seneyi nasıl gömerim diye düşünüyorum. Hayat o kadar acımasız ki, ben 47yaşında babaanne oldum. Bu karar için çok geç kaldığımı biliyorum ama kandırıldım, hatamın bedeli ağır oldu.

Şimdi geç de olsa hayatımda yeni bir sayfa açmak istiyorum. Ama tabii erkek olmayan bir sayfa olacak bu. Mektubum genç kızlara ibret olsun. Okuyup, eğitim görüp meslek sahibi kuşaklar yaratsınlar. Her zaman erkeklerle eşit olduklarını göstersinler, kendilerini ezdirmesinler.

RUMUZ: BENSİZ Mİ?

Evet, bunca zaman hayatını mahvetmişsin, yıllarını yok etmişsin, tüm gençliğin azap içinde geçmiş, sonunda yerinde bir karar almışsın ama elbette ki biraz geç kalmışsın. Yine de aklın başına gelmiş, ayaklarının üzerinde durmayı öğrenmişsin.

Bu bile çok önemli. Bundan sonra erkeksiz ve tek başına yaşamını sürdürmeyi düşünmen bence hatalı. Çünkü edindiğin bu tecrübe ile elbette çok daha aklı başında bir seçim yapabilirsin. Yeter ki evli barklı erkeklerden uzak durmaya çalış.
X