GeriFutbol Sana prim yok Daum
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sana prim yok Daum

Sana prim yok Daum
refid:14757093 ilişkili resim dosyası

Derbi zaferinin ardından 1.5 milyon dolarlık prim tüm futbolculara dağıtıldı. Ancak Alman teknik adama, “Sen ancak takımı şampiyon yaparsan prim alabileceksin” denildi.

FENERBAHÇE ilk 8 maçta 8 galibiyetle başladığı sezonu büyük bir hüsranla kapattı. Sezon başı alınan 8 galibiyetin ardından yaşananlar ise hafızalardan hiç çıkmadı. O dönem F.Bahçe içindeki disiplinsizlikler ve yaşananlar aslında takım içide neler olduğunun göstergesiydi.

Skandallar bitmedi

Önce Kazım’ın cezalı olduğu maçın ardından trafik kazası geçirmesi, ardından Önder’in elini kesmesi ve kulüp tarafından kadro dışı bırakılması, sonra da sadece Türkiye değil dünya medyasına bile konu olan otelde kelepçeli seks skandalı herkesin bildiği olaylardı.
Ancak bir de perde arkası vardı. Fenerbahçe’de ne gibi sorunlar yaşanıyordu? İşte yanıtı...

Daum gözden düştü

Sarı lacivertlilerin şubat ayında yaşadığı kötü dönemin ardından Christoph Daum, yönetimin gözünden düştü. Galatasaray maçı ‘ya tamam ya devam maçıydı.’ Bu karşılaşma öncesi yönetim kurulu futbol takımına 1.5 milyon dolar prim vadetmişti. Karşılaşma 1-0 Fenerbahçe’nin galibiyetiyle bitiyor ve sıra prim ödemelerine geliyordu.

Önce şampiyon yap

Ancak Daum’u şok eden gelişme işte tam da bu sırada yaşanıyordu. Tüm takıma prim veriliyor ancak teknik direktörün hesabına primi yatırılmıyordu. Bunun nedenini soran Alman hocaya verilen yanıt netti: Sana prim yok Daum. Sen ancak takımı şampiyon yaparsan prim alabileceksin...

Başkandan habersiz boya bile alınmaz

LİGİN başlarında Samandıra’yı istediği gibi düzenlemek ve bazı yeni kondisyon aletleri almak isteyen Christoph Daum, toplam değeri 350 Euro olan bir kondisyon aletini getirtmek istiyordu. Bu talebini 3 kez iletti, ancak isteği bir türlü yerine getirilmedi. Haftalar geçtikten sonra bir deplasman maçında Aziz Yıldırım, Daum’un yanına gelip şöyle diyordu:
- Christoph, o istediğin aleti aldım...
Sipariş ettiği aletin profesyoneller tarafından alınacağını düşünen Alman teknik adam bu sözler karşısında şaşkına dönüyor ve yakın çevresine şunu söylüyordu:
- Bu kulüpte Aziz Yıldırım’dan habersiz 1 kilo boya bile alınamaz...

Arabalarını yakınları aldı

ÖNCEKİ gece taraftar baskısından korkarak Samandıra’ya gelemeyen F.Bahçeli futbolcular, dün sabah saatlerinde tesislerde kalan arabalarını aldırdı. Oyuncular, arkadaş ve akrabalarını tesislere göndererek otomobillerini evlerine getirtti.

Birbirlerini hiç sevmediler

F.BAHÇE’de sezon başından beri bilinen, ancak kulüp çevrelerince sürekli olarak yalanlanan Aykut Kocaman-Daum gerginliği aslında kolayca çözülmesi mümkün olan birçok sorunun uzamasına ve büyümesine neden oluyordu. İkili arasında neredeyse hiç ilişki yoktu. Daum yakın çevresine şöyle diyordu:
- Aykut olmasa bu takım açık ara şampiyon olurdu.
Ancak Sportif Direktör Kocaman da Daum hakkında aynı şeyi düşünüyordu. Kulüp müdürü Serkan Acar’ın odasında dostlarına şöyle dert yanıyordu:
- Daum ile işimiz zor. Bu adam Türk halkını yıllardır kandırıyor. Kolayca alabileceğimiz bir şampiyonluğu onun yüzünden kaybedeceğiz.

İlk sorun prim sisteminden

DAUM’un Sportif Direktör Aykut Kocaman ile arasını açan ilk sorun, futbolculara verilecek prim sistemi yüzünden yaşandı. Takıma maç başına prim verilmesini isteyen Daum’a Kocaman net bir biçimde tavır koydu. Primler belirli dönemler içinde verilecekti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle