« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Samsun'un yerine Beykoz

Türkiye Basketbol Ligi'ne (TBL), çekilen Samsunspor'un yerine Beykoz alındı. Beykoz Kulübü Başkanı Zeki Aksu, 18 yıldır Birinci Lig özlemi duyduklarını, bu amaca ulaşmalarından dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, geçen yıl play-out maçlarını 3. sırada tamamlayan ve Samsunspor'un ligden çekilmesi üzerine federasyon tarafından davet yazısı gönderilen Beykoz'un, olumlu yanıt vererek yeni sezonda TBL'de mücadele etmek istediğini dair resmi yazıyı TBL Lig Ofisi'ne gönderdiği bildirildi.

Beykoz Kulübü Başkanı Zeki Aksu da yaptığı açıklamada, 18 yıldır Birinci Lig özlemiyle adeta yanıp tutuştuklarını, göreve gelişinin 4. yılında bu amaca ulaşmalarından büyük mutluluk ve onur duyduğunu söyledi.

Beykoz'un, camiasının da desteğiyle gelecek dönemde tarihine yakışır başarılara imza atacağına inandığını ifade eden Aksu, salonlarındaki eksiklikleri en kısa zamanda gidererek, maçlarını kendi sahalarında oynamayı ve ligde kalıcı olmayı istediklerini kaydetti.

Aksu, güvenlerinin tam olduğu antrenör Behçet Üner ile yollarına devam edeceklerini, 2 yerli ve 3 yabancı oyuncuyla da anlaşmak istediklerini belirtirken, “Beykoz, maddi ve manevi olarak Birinci Lig maratonunu kaldıracak güçtedir ve artık basketbolda bir marka haline gelmiştir. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bize güvenenleri mahcup etmeyeceğiz. Türkiye Basketbol Ligi tüm camiamıza hayırlı olsun” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler