« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Samsunspor'da Uyar istifa etti

Süper Lig'in ikinci yarısına 1-0'lık Fenerbahçe galibiyetiyle başlayan ancak üst üste aldığı 2 yenilgi sonrasında taraftarların tepkisiyle karşılaşan Samsunspor'da, yönetim kurulu futbolculara ve teknik kadroya güvenlerinin tam olduğunu açıkladı. Teknik Direktör Yücel Uyar'ın istifası kabul edilmedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Alınan kötü sonuçların sorumlusunun teknik kadro veya futbolcular olmadığını söyleyen Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, ''Bunun sorumlusu hepimiziz. Kimse bunu kişilere bağlamasın. Göztepe maçı sonrası sinirlenen taraftarlarımız istifa etmemiz yönünde tezahüratlarda bulundu. Bunu tepkinin dışa vurumu olarak görüyoruz ve gayet doğal. Ancak ben bütün taraftarlarımızdan biraz daha sabırlı olmalarını istiyorum. Futbolcularım da sayın Uyar da iyi niyetli olarak Samsunspor'un başarısı için çalışıyorlar. Taraftarların tepkisi nedeniyle Sayın Uyar, Göztepe karşılaşması sonrası istifa ettiğini açıkladı. Maç sonrası yaptığımız toplantıda kendisi ile görüştük ve istifasını kabul etmediğimizi ilettik. Kendisine güvenimizin tam olduğunu ve sonuna kadar arkasında olduğumuzu söyledik. Uyar bunun üzerine bazı bölgelere transfer yapılması gerektiğini iletti. Biz de bu konuda Basın Sözcüsü Suat Çalık'ı görevlendirdik. Bir iki gün içinde iki yeni transfer yaparak kadromuzu takviye edeceğiz'' diye konuştu.

Kırmızı beyazlı takımın teknik direktörü Yücel Uyar ise maç sonrası şahsına, futbolculara ve yönetim aleyhine yapılan kötü tezahüratlara üzüldüğünü ve bunu haketmediklerini belirterek, ''Ben de, futbolcularım da bu tezahüratları hiç haketmedik. Ben maç sonrası bir kişinin gitmesi gerekiyorsa kendimin gidebileceğini yönetim kuruluna ilettim. Ancak kabul edilmedi. Ben taraftarlarımızdan biraz daha sabırlı olmalarını ve bize destek vermelerini istiyorum. Biz bu desteği arkamızda bulursak, kötü günleri kısa sürede aşarak çok daha iyi sonuçlara imza atarız'' dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler