Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Samsunspor'da kriz

Samsunspor Kulübü Başkanı Temel Camadan, bugün saat 16.00'ya kadar gerekli parayı bulamadıkları takdirde, kulübün kapısına kilit vurup anahtarı Emniyet Müdürlüğü Dernekler Masası'na teslim edeceklerini söyledi.

Murat SANDIKÇI / SAMSUN, (DHA)
SON GÜNCELLEME
1965 yılında kurulan ve Türk futboluna verdiği hizmetlerle adından sıkca söz ettiren kırmızı-beyazlı takımın ekonomik krizi aşamaması yönetimin de elini kolunu bağladı.

Hasan Şengün, Tanju Çolak, Ertuğrul Sağlam, Serkan Aykut ve Cenk İşler gibi birçok yıldız futbolcuyu Türk futboluna armağan eden Samsunspor, bugün parasızlık nedeniyle iflasın eşiğine geldi. Yaklaşık 25 milyon YTL’yi bulan borç nedeniyle zor anlar yaşayan ve İsmail Uyanık’ın da başkanlığı bırakmasıyla her geçen gün eriyip Lig A’ya kadar düşen Samsunspor’un geleceği ile ilgili kritik süreç başladı.

Hafta başında Vali Hasan Basri Güzeloğlu ile bir görüşme yapan Samsunspor Başkan Vekili Temel Camadan, her türlü desteğin verileceğine dair söz aldığını ancak verilen vaadlerin yerine getirilmediğini söyleyerek, “Bugün saat 16.00’ya kadar verilen sözler yerine getirilmezse kulübün kapısına kilit vurup anahtarları dernekler masasına teslim edeceğiz. Sayın valimizle yaptığımız görüşmeye istifa dilekçelerimiz cebimizde gitmiştik. Bir takım sözler verildi. Ama şu ana kadar somut bir adım atılmadı. Acil olarak iç ve dış transferi tamamlamamız için 2 milyon YTL’ye ihtiyacımız var. İlk aşamada bu paranın bulunması gerekli. Bu desteği bulamadığımızda istifa edip anahtarları teslim edeceğiz” diye konuştu.

Şu anda sürekli toplantı halinde olduklarını ve arayışlarının son ana kadar devam ettiğini söyleyen Temel Camadan, bu durumun çok acı verdiğini dile getirdi. Samsunspor’un içinde bulunduğu durumdan kurtulması için tüm şehrin güç birliği yapması gerektiğini söyleyen Camadan, “Artık bu saatten sonra vaad değil icraat bekliyoruz. Herkesi Samsunspor’a destek olmaya çağırıyoruz” dedi. Kulübe katkı sağlamak amacıyla şehrin değişik yerlerine yardım kumbaraları koyduklarını ancak bunlara gerekli ilginin gösterilmediğini söyleyen Camadan, yapılan kampanyalardan gerekli desteği bulamadıklarını ifade etti.

“Güneş yeniden doğacak” başlığı ile yapılan kampanyada Samsun halkı kumbaralara gerekli desteği göstermedi. Madeni paralarla doldurulan kumbaralardan Samsunspor’un ihtiyaçları karşılanamadı. Kulübün içinde bulunduğu kritik durum camiayı endişeye sevk ediyor. Adanaspor ve Göztepe’nin yaşadığı kapanma noktasına kadar gelen Samsunspor, içinde bulunduğu durumdan kurtulup eski günlerine dönmenin yollarını arıyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz