« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Samsunspor Kerem için Federasyon'a başvuracak

Samsunspor-Fenerbahçe maçındaki penaltı kararıyla ilgili tartışmalar devam ederken, Samsunspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Engin Uzun, kaleci Kerem'in gördüğü kırmızı kart nedeniyle ceza almaması için Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) başvuracaklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Uzun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, cumartesi günü oynanan Samsunspor-Fenerbahçe maçında orta hakem Serdar Tatlı'nın verdiği penaltı kararının, farklı mağlubiyetin en önemli nedeni olduğunu ifade etti.

Bu nedenle Kerem'in kırmızı kart görmesi sonrasında hem eksik kaldıklarını, hem de oyun düzenlerinin bozulduğunu belirten Uzun, daha fazla mağdur olmamak için Kerem'in ceza almaması gerektiğini savundu.

TFF'ye bu yönde başvuruda bulunacaklarını belirten Uzun, ”Kerem'in ceza almaması için federasyona başvuruda bulunacağız. Sporda adalet istiyoruz. Umarız bu başvurumuz olumlu neticelenir” dedi.

Uzun, maçın hakemi Serdar Tatlı'yı da eleştirerek, “Ligin ilk devresinde oynadığımız Malatyaspor maçının hakemi olan Serdar Tatlı bu karşılaşmada da takdirini hep rakip takım adına kullanmıştı” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz