« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Samsunspor Ekigho'yu arıyor

Samsunspor Ekigho'nun sakatlığına çözüm arıyor.Teknik adam Kalpar,"Ekigho'nun olmaması bizim için büyük eksiklik"dedi

A.A
SON GÜNCELLEME

PTT 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'da teknik direktör Hüseyin Kalpar, "Ekigho'nın sakat olması bizim için büyük eksiklik" dedi.Kalpar yaptığı açıklamada, şanssız bir dönem geçirdiklerini söyledi.

Şanssızlıklarının başlıca nedenini forvet oyuncularının sakat olmasına bağlayan Kalpar, "Gol yollarında iyi olan oyuncularımız sakat. Bu sakatlıkların büyük sıkıntısını yaşıyoruz. Bahane için söylemiyorum ama bu bir gerçek, bir Ekigho'nun sakat olması bizim için büyük eksiklik. Yine Adiloviç yeni gelmişti, ona fazla şans tanıyamamıştık ama onun da olmayışı eksiklik. Özelikle Ekigho çok lazım" diye konuştu.

"İyi oynuyoruz ama kazanamıyoruz"

Adana Demirspor ve Boluspor maçlarında yakaladıkları birçok pozisyonu gole çeviremediklerini belirten Kalpar, şöyle devam etti:

"Gol yollarında etkili olamadığınız zaman galip gelemiyorsunuz. Ligde oynanan maçları değerlendirdiğimizde biz çok iyi oynuyoruz, iyi mücadele ediyoruz ama kazanamıyoruz. Bunun da nedeni forvet oyuncularının sakat oluşu. Bolu'ya ümitli gittik. Mutlaka kazanacağımızı düşünüyordum. Maçın başındaki pozisyonları gole çevirsek işin şekli değişecekti. Maç içinde oyunu forse eden biziz, iyi mücadele ediyorduk ama hiç yoktan bir penaltı verildi. Kalecimiz penaltı pozisyonu dışında yere yatmadan mağlup olduk. Buna söylenecek bir şey bulamıyorum. Takım iyi oynuyor ancak tek sıkıntımız gol. Bu sıkıntı da 2 hafta daha devam edecek gözüküyor ama ne olursa olsun biz yine de kazanabilme adına oynamış olduğumuz maçın daha fazlasını sahaya yansıtacağız."

"Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçını kazanmak zorundayız"

Hafta sonu sahalarındaki Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçının kendileri için önemli olduğunu vurgulayan Kalpar, "Bu maçı kazanmak zorundayız. Kazanırsak şu sıkıntılı günleri üzerimizden atmış oluruz. Çünkü 4 sakatımız var. Ekigho, Adiloviç, Şaban ve Ahmet Burak Solakel. Bu oyunculardan en az ikisinin 1461 Trabzon maçına kadar iyileşeceğini düşünüyoruz. Özellikle forvet oyuncularımızın iyileşmesi bizim açımızdan çok önemli" ifadesini kulandı.

"Bu ligde güçlü güçsüz, iyi kötü takım diye bir şey yok"

PTT 1. Lig'de her takımın herkesi yenebileceğine işaret eden Kalpar, şöyle konuştu:

"İyi takım kötü takım veya güçlü takım güçsüz takım diye ayırt etmek doğru değil. Ligin favorisi olarak görülen İstanbul Büyükşehir Belediyespor 2 haftadır kaybediyor. Balıkesirspor 5 hafta üst üste kazandı, bu hafta kaybetti, bu da normal. Yani her takım bu sene ligde çok iyi. Takımların birbirini rahatlıkla yenebildiği bir ligde mücadele ediyoruz. Yani ligi 'şu takım alır götürür' diye bir tablo yok ortada. 3 hafta üst üste kazanan takım ligin zirvesine çıkabiliyor. Bunu gerçekleştiren takımlar başarılı oluyor. Bunu daha önce gerçekleştirdik ancak 3 haftadır puan kayıpları yaşıyoruz."

Her hafta gol çalışması yapıyorlar

Hüseyin Kalpar, özellikle forvet oyuncuları Haluk Türkeri, Umar ve Serkan Çalık ile her hafta gol çalışması yaptıklarını anlatarak, "Maç esnasında oyuncular son vuruşu yapmak için saliselik karar veriyor. İşte o andaki saliselik kararlar bir türlü doğru yapılmıyor. O anda futbolcunun doğru vuruşu ve doğru karar vermesi gerekiyor. Bu eksikliği iyi bir forvet oyuncusuyla giderebiliyorsun. Biz de Ekigho oynadığı zaman gol atan ve 2 veya 3 oyuncu eksilten oyuncu. Onun eksikliğini hissediyoruz" dedi.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler