Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Samsunspor Başkanı Ölmez: 10 yılın borcu 3 ayda bitmez

Samsunspor Kulübü Başkanı Adnan Ölmez, ”10 yılın birikmiş borcunu 3 ayda bitirmek mümkün değil” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ölmez, Nuri Asan Tesisleri'nde yönetim kurulu üyeleri ile yaptığı basın toplantısında kulübün içinde bulunduğu sıkıntıları değerlendirdi.

Ligin başlamasına kısa süre kala göreve geldiklerini ve teknik konularda bazı yanlışlar yapıldığını kabul eden Ölmez, bu nedenle bir türlü toparlanamadıklarını ifade ederek, şunları söyledi:  “Göreve geldiğimizde 40'ın üzerinde borç dosyası vardı. Bu borçlar 35 milyon YTL'ye varan bir rakama ulaşmıştı. Kulübe bu zamana kadar kimse fayda sağlamamış. Burada 10 yılın birikmiş borcunu 3 ayda bitirmek mümkün değil. Bu aşamada yardımlarını istediğimiz bir çok işadamından da destek göremedik, ama bu şehrin takımına öyle veya böyle herkes sahip çıkmak zorundadır.”
Ölmez, kulübün yaklaşık 1 milyon dolara yakın borcu olan bir sponsor firmadan ödemeler konusunda bir kolaylık görmediklerini, buna karşı geçen sezon Samsunspor basketbol takımına sponsor olan bu firmanın taahhütlerini yerine getirmediğini öne sürdü.

Bu nedenle yasal haklarını kullanacaklarını ifade eden Ölmez, ”Kulübün menfaatleri doğrultusunda kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız. Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav'dan gördüğümüz desteği Samsunlu işadamlarından göremiyoruz” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler