SAMSUN HABERLERİ

Samsunlu Genç Afet Gönüllüleri Yarışması

DHA
14.11.2017 - 11:03Son Güncelleme :
DHA

SAMSUN,(DHA)- SAMSUNİl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 'Samsunlu Genç Afet Gönüllüleri Yarışması' düzenleneceği belirtildi.
Afet ve Acil Durumlar hakkında toplumda sosyal sorumluluk duygusu oluşturmayı, aileler ve öğrenciler başta olmak üzere toplumun afetlere yönelik farkındalığına katkı sağlamayı ve afet gerçeğinin yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde her an bilincinde olunması gereken bir olgu olduğunun, toplumsal bir anlayış olarak yerleşmesine katkı sağlamayı amaçlayan ve Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ev sahipliğinde, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretin Üyesi ve Adli Bilimciler Derneği Başkanı Prof. Dr. Hamit Hancı tarafından koordine edilen 'Genç Afet Gönüllüleri Yarışması' ilk kez düzenlenecek. 18 Kasım Cumartesi Günü Saat 14.00’te Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılacak yarışmaya lise seviyesinde 8 okuldan 24 öğrenci katılacak.
Samsun Valiliği, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ondokuzmayıs Üniversitesi, İnşaat Mühendisleri Odası, Makine Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası, Mimar ve Mühendisler Grubu, Adli Bilimciler Derneği ve hukuk alanında uzman kişi ve kurumlardan jüri heyeti nezaretinde ilk defa pilot olarak uygulanacak yarışma afet ve acil durumlar ana başlığında, afet ve acil durumların zararlarının azaltılması, afete hazır gençlik kapasitesinin artırılması, sürdürülebilirliğin sağlanması, olumlu örneklerin yaygınlaştırılması ve afetlerin insanlar, topluluklar ve toplumlar üzerindeki etkileri, afet sonrası iyileşme çabaları ve afetlere önceden hazır olma gibi genel afet bilgisini ortaya çıkarmak, ortak afet kültürü yaygınlaştırma hedefleri ile hazırlanacak olup dereceye girenler ödüllendirilecek.
Sonuçları itibariyle organizasyon görevlilerinin, katılımcıların ve izleyicilerin değerlendirilmeleri neticesinde, Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ondokuzmayıs Üniversitesi, Adli Bilimciler Derneği ve diğer uzman kişi ve/veya kurumların iştiraki Yarışma Koordinatörlüğü’nün kurulması, Merkezinin Samsun’da olması hususunda ilgili paydaşlarla idari ve teknik değerlendirme toplantısı/çalışması, devamında Minik Afet Gönüllüleri, Yıldız Afet Gönüllüleri, Genç Afet Gönüllüleri olarak kategorileşmesi, İlçe Yarışması, İl Yarışması, Bölge Yarışması, Türkiye Finali olarak sürekliliği olan bir faaliyet olarak İlgili Bakanlıkların onayına sunularak Türkiye'ye kazandırılması hedefleniyor.
Yarışmaya katılan okular işe şöyle;
"Atakum Onur Ateş Anadolu Lisesi, Bafra Fen Lisesi, Bafra Galip Öztürk Anadolu Lisesi, Bafra Anadolu İmam Hatip Lisesi, Çarşamba Anadolu Lisesi, İlkadım 19 Mayıs Lisesi, İlkadım İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi, Alaçam Şadiye Muzaffer Turhan Anadolu Lisesi:"
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Samsun haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Samsun haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Samsunlu Genç Afet Gönüllüleri Yarışması haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ

10 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:42
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  14:59
 • Akşam
  17:13
 • Yatsı
  18:51
Sayfa Başı