Teknoloji Haberleri

  Samsung'un katlanabilen telefonu ne zaman geliyor?

  Hürriyet Haber
  02.02.2018 - 08:09 | Son Güncelleme:

  Yeni bilgiler, katlanabilen telefon Galaxy X (tahmini ismi) için uzun süren bekleyişimizin bitmeye yaklaştığını söylüyor!

  Samsung, kıvrılabilen telefonlarla ilgili planlarını çoğu kez bizlerle açıkça paylaşmayı tercih etti. Bazı dedikodular, böyle bir telefonun 2018'in sonuna doğru gelebileceğini söylüyordu. Bu fazla iyimser bir iddia gibi görünse de, Samsung'un en son finansal verileri, iddianın doğru olabileceğini gösteriyor.

  Firma, Q4 2017 gelir duyurusunda ekran paneli işinin 2018 itibariyle "katlanabilir ekran gibi uygulamalardaki yetkinliklerini geliştireceğini" belirtti. Elbette bu açıklama, telefonun bu sene tanıtıma hazır hale geleceği anlamını taşımıyor. Yine de böyle bir ihtimal var. Cihazın en azından 2019'da hazır olmasını bekleyebiliriz.

  Samsung'un açıklamasında şu sözcükler de dikkat çekiyor: "Samsung, mobil işinde telefonlarını farklılaştırmak için OLED ekranlar gibi en son teknolojilere uyum sağlamak gibi çalışmalarını sürdürecektir."

  Samsung'un teknolojiyle ilgili bazı sorunlar yaşıyor olması da muhtemel. Samsung'un mobil bölümünün başındaki Koh Dong-jin'in "hala aşmamız gereken bazı dayanıklılık sorunları var" dediğini hatırlıyoruz. Yine de Galaxy X için çok uzun süre beklemeyeceğiz gibi görünüyor.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: SAMSUNG'UN CESUR TELEFON TASARIMLARI

  Elon Musk'ın alev silahı yok satıyor! Ünlü girişimci Elon Musk, yine ilginç bir ürünle internet dünyasının en çok konuşulan ismi olmayı başardı. The Boring Company isimli şirketine fon sağlamak için alev silahı satışına başlayan Musk, sadece 100 saatte 20 bin adet alev silahı satarak 10 milyon dolar gelir elde etmeyi başardı.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı