Teknoloji Haberleri

  Samsung'un işletim sistemi Tizen'in özellikleri böyle olacak!

  chip.com.tr
  18.05.2017 - 07:23 | Son Güncelleme:

  Samsung'un kendi geliştirdiği Tizen, yakında bu yeni özelliklerle ve görünümle tazelenecek!

  Samsung, dünkü Tizen geliştirici konferansında yaptığı duyuruyla işletim sisteminin görünümünde yapacağı değişiklikleri ortaya çıkardı. Arayüzün görünümünü tazelemek ve kullanımını daha etkili hale getirmek isteyen firma, uygulama simgelerini minimal hale getirecek ancak yuvarlak stillerini koruyacak.

  Samsungun işletim sistemi Tizenin özellikleri böyle olacak

  Yenilikler, Tizen'e yeni temalar da getirecek. Bu yeni temalar dünya çapındaki ve Hindistan'daki moda renklerden ilham alacak. Firma, 2 boyutlu ve düz simgeleri içeren temanın geleceğini de doğruluyor. Yeni görünüm, tüm simgeleri ve görünüm düzenlerini daha modern hale getiriyor. Yapılan değişiklikler, eskiden etrafa dağılmış görünen tasarım öğelerini biraz daha ortaya doğru topluyor.

  Samsungun işletim sistemi Tizenin özellikleri böyle olacak

  Yeni özelliklerden biri olan My Galaxy Stories, ekranı her üçüncü açışınızda değişen hoş duvar kağıtları sunacak. Bunun yanında kullanıcılar, yakında SIM'e bağlı uygulamalar için farklı profiller oluşturabilecek ve bunları tek cihazda yönetebilecekler. Diğer yeni özellikler arasında Tizen uygulamalarını Android üzerinden paylaşabilmek veya Tizen cihazlarından diğer Tizen cihazlarına paylaşabilmek var.

  Samsungun işletim sistemi Tizenin özellikleri böyle olacak

  Bixby henüz Tizen'e gelmese de, sesli etkileşim özelliği işletim sistemine eklenecek ve Tizen, basit komutlarınızı hızla yerine getirebilecek.

  Samsung Tizenli Z3 çalışır halde görüntülendi
  Samsung Tizen'li Z3 çalışır halde görüntülendi
  Samsung Tizen'e zehir zemberek sözler
  Tizen işletim sistemli Samsung Galaxy S5 geliyor
  Etiketler: işletim sistemi
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı